YAKLAŞAN KIYAMET

10 yıl içinde 5 milyonu aşan Suriyeli Türkiye’deki sayıları 3 milyon 600 bini aşan Suriyeli mülteci sorunu katlanarak devam ediyor. Bunların 380 bini Türkiye'de doğan bebekler. Gittikçe sayıları artan Suriyelilere için hazırlanan Kamu Denetçiliği Kurumu'nun yayınladığı "Türkiye'de Suriyeliler" başlıklı özel raporda, bu sayının 10 yıl içinde 4-5 milyonu aşmasının beklendiği belirtildi.

YAKLAŞAN KIYAMET
  • 29 Temmuz 2019, Pazartesi 14:51

Türkiye’nin Suriyeliler için harcadığı para 40 milyar doları aşmakta ve bu durum ciddi bir ekonomik krizin içinde olan halkın tepkisini çekiyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Valiliği’nin ‘İstanbul’da kaydı olmayan Suriyeli göçmenlerin kenti 20 Ağustos tarihine kadar terk etmesi’ ve kayıtlı oldukları illere dönmeleri doğrultusundaki açıklaması sonrası, 27 Temmuz günü İstanbul’da yaşayan Suriyeliler,Saraçhane’de protesto eylemi yaptılar. Saraçhane'deki mitingde Türk Milliyetçiliği ve sosyal medyada Suriyeliler için haklı eleştirileri ile dikkat çeken MHP eski Milletvekili Sinan Oğan, pankartlarda hedef gösterildi. Aynı pankartta ayrıca "Türkler defolsun" ifadesinin yer alması tepkiyle karşılandı.

Türk Milliyetçiliğine ‘’Cahiliye’’ Diyorlar

MHP Eski Milletvekili Sinan Oğan, konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda,Valilik ve İçişleri Bakanlığı’nı göreve çağırdı.Oğan, mitingi organize eden ÖZGÜRDER’in daha önce gerçekleştirilen ‘Uludere’ mitinginde TSK’yı katil olarak suçlayan pankartlar açtığını hatırlatarak;

“Daha önce TSK’yı katil olarak suçlayan, PKK yandaşlığı yapan ve hâlâ bunu yapmaktan vazgeçmeyen ve yine bir dönem FETÖ seviciliği yapan ÖZGÜRDER şimdi de Suriyeli seviciliği adı altında Türk Milliyetçiliğini hedef gösteriyor. Açtıkları pankartlara bakarsanız Türk Milliyetçiliğine ‘’cahiliye’’ diyorlar. Gönlünü Türk Milliyetçiliğine veren milyonlarca insana cahil diyorlar. Bundan da önemlisi 5 milyon Suriyeliye beni hedef gösteriyorlar” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’liLütfü Türkkan’dan Destek

Oğan’ın hedef gösterilmesinden sonra Twitter hesabından açıklama yapan İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, ‘’Aynı siyasi partide bulunmuyor olmamız Sinan Oğan ‘a yöneltilen tehdit karşısında sessiz kalmamızı gerektirmiyor. Kendisine yöneltilen her tehdidi kendimize yapılmış kabul ederiz. Onu yalnız zannedenler, akıllarını başlarına devşirsinler.’’ açıklamasıyla Oğan’a destek verdi.

Suriyeliler Artık Milli Güvenlik Meselesi

Suriyelilerin ülkede yarattıkları problemleri ‘’Ümmetçilik’ ile perdelemeye çalışan havuz medyası yaşanılan taciz tecavüz yaralama olaylarını görmezden geliyor. Geçtiğimiz gün İstanbul’un Güngören ilçesinde bakkal dükkanı işleten iki Suriyelinin, 8 yaşında bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Yaşanan bu skandal olayın havuz medyasında yer almadığı dikkatlerden kaçmadı. Milli Güvenlik meselesi haline gelen Suriyeliler özellikle kriminal suçlarda artışa sebep olmakla beraber, yeni suç örgütlerinin oluşmasının da alt yapısını oluşturmaktadır.Sınırlarımız içinde birçok ilde Suriyeli nüfusu Türk nüfusunu geçmiş, Ankara, İstanbul ve Gaziantep gibi büyükşehirlerde güvenliği ciddi anlamda tehdit eder hale gelmişlerdir. Göçmen yasasına göre, gelmiş olduğu ülkede oturma izni, iş yeri açma izni ve vatandaşlığa kabul izni belli kurallara bağlı olmasına rağmen hiçbir kanun ve yasayı dinlemeden rahat rahat hareket etmelerinin sebebi ise ‘Ümmetçi Dış Politika’ izleyen AKP hükümetinin tutumundan kaynaklanmaktadır. - BÜLTEN-

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık