YAPILANDIRMA İSTİYORUZ

Mersin Nakliyeciler Esnafı da, Çarşı esnafının yapmış olduğu kira borçlarının yapılandırılması talebinin akabinde benzer bir açıklama yaptı. Nakliyeciler Dernek Başkanı Mehmet Bozkurt, “Geçmiş dönemden kira borçlarını ödeyemeyen esnaflarımız var. İlk günden beri esnafın sorunlarına eğilen Büyükşehir Belediye Başkanımızdan borçlarımızın yapılandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

YAPILANDIRMA İSTİYORUZ
  • 26 Ağustos 2019, Pazartesi 13:19

Haber: Hüsamettin TANRIKULU

Mersin Nakliyeciler Esnafı Başkanı Mehmet Bozkurt, Nakliyecilerin yaşadığı ekonomik sıkıntıları dile getirerek, geçmiş dönemde Büyükşehir Belediyesine ait iş yerleri kiralarının yapılandırılması talebinde bulundu. Öte yandan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Başkan Yardımcısı ve Yüksel Lojistik’in sahibi Orhan Kemal Yüksel’de konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile geçtiğimiz hafta bir görüşme yaptıklarını ve esnafların sıkıntılarının giderilmesi konusunda olumlu yanıt aldıklarını kaydetti.

“Hala kira borcu olan 54 esnafımız var”

Dernek Başkanı Bozkurt, “Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhanettin Kocamaz döneminde kiralarımız aşırı derecede yükseltildi. Yüzde 400 oranında bir zam yapıldı. Bu zammın düzeltilmesini talep ediyoruz. Esnafımız zaten ekonomik olarak güç durumda, bu kadar büyük kiraları ödemeleri çok zor. Hala kira borcu olan 54 esnafımız var. Yani 164 esnafımızdan 54’ü çok zor bir durumda. Bu borçların yapılandırılmasını Sayın Başkanımız Vahap Seçer’den talep ediyoruz. Zaten kendisine de bu yönde talebimizi daha öncesinde ilettik. Çok olumlu karşıladı bizi” dedi.

“borçlarını ödeyemeyecek durumda olan nakliyeci esnafımız var”

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı ve Yüksel Lojistik’in sahibi Orhan Kemal Yüksel’de Nakliyeciler esnafının bu sorununa değindi. Yüksel, kendilerine ait işyerlerinin de bulunduğunu belirterek, “Dernek Başkanımız Mehmet Bozkurt’un yapmış olduğu açıklamayı destekliyorum. Nakliyeciler esnafı hakikaten de diğer esnaflarımız gibi bu durumdan muzdarip. İş yeri kiralarının aşırı derecede yükseltilmesi esnafımızı zor durumda bırakmıştır. Bu borçlarını ödeyemeyecek durumda olan nakliyeci esnafımız var. Hem de ciddi bir sayıdalar. Sayın Vahap Başkanımızla bu konuda, geçtiğimiz hafta bir görüşme gerçekleştirdik. Bizleri can kulağıyla dinledi ve yardımcı olacağı yönünde kanaatte bulundu. Bir an evvel bu sıkıntının çözüleceğine dair inancımız tam” dedi.

MERSİN İMECE GAZETESİ
http://www.mersinimecehaber.com/mersin/yapilandirma-istiyoruz-h25571.html

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık