Yapılandırmada Süre Uzatımı Olmayacak

Yapılandırmada Süre Uzatımı Olmayacak

Yapılandırmada Süre Uzatımı Olmayacak
  • 04-06-2017 16:39

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bazı alacakların yeniden yapılandırılması uygulaması kapsamında borçlarını yapılandıranların, ödemelerini de bugün mutlaka yapması gerektiğini belirterek, “Kesinlikle süre uzatımı olmayacak. Ödemesini bugün yapmayanlar, haklarını kaybedecek” dedi.

Ağbal, 6736 sayılı yapılandırma kanunu ile kamuya borcu olan vatandaşlara çok büyük avantajlar sunduklarını söyledi.
 
Söz konusu kanun kapsamında başvurusunu yapan herkes için bugünün çok önemli olduğunu vurgulayan Ağbal, şunları kaydetti:
 
“Bazı alacakların yeniden yapılandırılması uygulaması kapsamında, borçlarını yapılandıran vatandaşlarımız için bugün son ödeme günü. Kesinlikle süre uzatımı olmayacak. Ödemesini bugün yapmayanlar, haklarını kaybedecek. Vergi dairelerimiz bu gece son mükellef borcunu ödeyene kadar belki de gece yarılarına kadar çalışacak. Kamu bankalarımız saat 21.00'a kadar açık olacak. Diğer ödeme kanalları da açık. Tekraren uyarıyorum. Bunun telafisi yok. Süre uzatımı veya sonradan yeni bir şans verilmesi gibi bir şey olmayacak. Borcunu yapılandıran tüm vatandaşlarımızı, haklarını kaybetmemeleri için bugün ödemelerini yapmaya davet ediyorum."

kaynak: maliye.gov.trÇOK OKUNAN HABERLER