YARGI PAKETİ RAFA KAKTI AF BEKLEYEN MAHKUM VE AİLELERİ ÜZGÜN

YARGI PAKETİ RAFA KAKTI AF BEKLEYEN MAHKUM VE AİLELERİ ÜZGÜN Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün çok kısa zaman içerisinde TBMM’ye getirileceğini söylediği 1. Yargı Paketi’nin, başta Terörle Mücadele Kanunu’nda yapılacak değişiklikler olmak üzere kritik bazı düzenlemeler konusunda yaşanan tartışmalar nedeniyle Ekim ayına bırakıldığı öğrenildi.

YARGI PAKETİ RAFA KAKTI AF BEKLEYEN MAHKUM VE AİLELERİ ÜZGÜN
  • 11 Temmuz 2019, Perşembe 13:15

YARGI PAKETİ RAFA KAKTI AF BEKLEYEN MAHKUM VE AİLELERİ ÜZGÜN
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün çok kısa zaman içerisinde TBMM’ye getirileceğini söylediği 1. Yargı Paketi’nin, başta Terörle Mücadele Kanunu’nda yapılacak değişiklikler olmak üzere kritik bazı düzenlemeler konusunda yaşanan tartışmalar nedeniyle Ekim ayına bırakıldığı öğrenildi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDEN BU YANA Af bekleyen mahkum ve mahkum aileleri verilen sözlerin bir türlü yerine gelmemesi nedeniyle CUMHUR İTTİFAKINA küskünlükleri arttı. Yıkılan yuvalar ve bozulan aile biriikteliği nedeniyle mahkumlar ve mahkum aileleri siyasilere adeta yalvarıyorlardı. MHP lideri Bahçeli'nin verdiği sözle bu bekleyişlerde umutlar artmıştı. Ancak AF işi sulandırıldıkça sulandırıldı ve yargı reformu denen paket ise işlerin yoğunluğundan askıya alınınca, işler karıştı. 

Cezaevleri tıka basa dolu. 10 kişilik koğuşta 40-50 kişi, 20 kişilik koğuşta ise 55- 60 kişi yatmak zorunda kılıyorlar. Yerlerde yatanlar var. Hatta yatamayıp nöbetleşe olarak yatanlar var. 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık