Yavaş: 1 katrilyona yaptıkları ihaleyi, bu yıl 188 milyona yaptık

Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş, dün akşam İstanbul’da katıldığı bir iftar programında konuştu. Yavaş, kendi başkanlığı öncesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde yapılan usulsüzlükleri yakın zamanda açıklayacaklarını belirtti:

Yavaş: 1 katrilyona yaptıkları ihaleyi, bu yıl 188 milyona yaptık
  • 24 Mayıs 2019, Cuma 19:43

“Ankara’da seçimi kazandıktan sonra belediye meclisindeki yetkilerimizi ve şahsımın yetkilerini almaya kalktılar, vermedim. Neden bu şirketlerin yönetimi vermek istemiyorlar diye sormamız lazım. Bunları yakında açıklayacağız, şirketlerle bunların neler yaptıklarını hepiniz göreceksiniz.”

Daha önce 1 Katrilyona yapılan bir ihaleyi bu yıl 188 Milyon Liraya yaptıkları söyleyen Yavaş, bundan sonra ABB’de yapılacak ihalelerin ‘şeffaf’ olacağını belirtti:

“Bu kaynakları bırakmak istemiyorlar, alışmışlar. 2016-2017 yılında yılda 1 katrilyona gerçekleştirilen ihaleyi açık şeffaf ve internetten yayınlama suretiyle bütün dünyanın izleyeceği şekilde ilan ederek yayınladık. Onların 1 katrilyona yaptıkları ihaleyi biz bu yılın fiyatıyla 188 milyon liraya tamamlamış olduk.”

“Bu nedenle bırakmak istemiyorlar. İnşallah bunlarla ilgili net rakamları kamuoyu ile paylaşacağız. Halka hepsini anlatacağız. İnşallah bundan sonra herkes, sağcı solcu demeden, dürüst insanların yönetime gelmesi Türkiye’de çok şeyi değiştirecek diye düşünüyorum.”

bbc

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık