YETKİLİ SENDİKA BELLİ OLDU

İZMİR TÜM BEL SEN AÇIKLADI: 15 Mayıs 2019 Çarşamba günü İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşları İZSU ve ESHOT’ ta tutulan resmi yetki tutanaklara göre Tüm Bel-Sen Sendikası yetkili sendika olmuştur. Tüm Bel-Sen İzmir 1 Nolu Şube’ nin çağrısıyla belediye emekçileri İBB Avlusunda bir araya gelmiştir. Şube Başkanı M. Anıl KAÇAR’ ın konuşması aşağıdaki gibidir.

YETKİLİ SENDİKA BELLİ OLDU
  • 16 Mayıs 2019, Perşembe 11:02

15 Mayıs 2019 Çarşamba günü İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşları İZSU ve ESHOT’ ta tutulan resmi yetki tutanaklara göre Tüm Bel-Sen Sendikası yetkili sendika olmuştur. Tüm Bel-Sen İzmir 1 Nolu Şube’ nin çağrısıyla belediye emekçileri İBB Avlusunda bir araya gelmiştir. Şube Başkanı M. Anıl KAÇAR’ ın konuşması aşağıdaki gibidir.

Öyle yıkma kendini,
Öyle mahzun, öyle garip...
Nerede olursan ol,
İçerde, dışarda, derste, sırada,
Yürü üstüne - üstüne,
Tükür yüzüne celladın,
Fırsatçının, fesatçının, hayının...
Dayan kitap ile
Dayan iş ile.
Tırnak ile, diş ile,
Umut ile, sevda ile, düş ile
Dayan rüsva etme beni.

Gör, nasıl yeniden yaratılırım,
Namuslu, genç ellerinle.
Kızlarım,
Oğullarım var gelecekte,
Her biri vazgeçilmez cihan parçası.
Kaç bin yıllık hasretimin koncası,
Gözlerinden,
Gözlerinden öperim,
Bir umudum sende,
Anlıyor musun ?

İşte tam da Ahmed Arifin dediği gibi Öyle yıkmadık kendimizi, umut buradaydı, umut bizdik.

Umut bu kentin huzuru için çalışan Zabıtada emekçisiydi,

Umut yeri geldiğinde, canını hiçe sayan İtfaiye emekçisiydi,

Umut yaşamın temel gereksinimi olan suyun etkin ve verimli kullanımını sağlayan İZSU emekçisiydi,

Umut gece gündüz demeden herkes için toplu ulaşımı sağlayan ESHOT emekçisiydi,

Umut; sokakları süpüren, terminalde bilet kesen, ofisinde hizmet üreten, proje hazırlayan belediye emekçisiydi,

İşte bizler hep birlikte el ele, omuz omuza, toplu iğnenin ucuyla, direnci, dayanışmayı, mücadeleyi ilmek ilmek ördük ve umudu örgütledik.

ZAFER ilan etmiyoruz, zafer düşmana karşı kazanılır ama bu başarı öyküsünü büyük bir onur ve gururla paylaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Karanlığa karşı aydınlığın mücadelesinde 28 yılın mirası ile Sendika kurulamaz denilen bir dönemde mücadele ile sendikamızı kurup yine fiili ve meşru mücadelelerle toplu sözleşme hakkını elde ettik. Bugün Türkiye’nin yüzlerce belediyesinde imzalanan toplu sözleşmelerle emekçilerin demokratik, ekonomik ve özlük haklarında ileri kazanımlar sağladık.

Sendikacılığı meslek haline getirenlerin karşısına dikildik, sendikacı değiliz dedik çünkü hep bilinen sendikalardan fazlasıydık. Gün oldu iyilik hareketinin fitilini ateşledik, Öykü arin kuzumuzun lösemiyle mücadelesinde yanıbaşında yer aldık. Gün oldu bir gecede OHAL KHK’ları ile hukuksuzca işinden edilen arkadaşlarımızın yanı başında yer aldık, asla yalnız yürümeyeceklerini haykırdık.

Sendikal mücadeleyi salt ücret sendikacılığına indirgemedik. Memleketin demokrasi ve özgürlükler mücadelesinden bağımsız bir sendikal mücadeleyi reddettik. Tek adam rejimine, anlayışına antidemokratik uygulamalarına karşı dün olduğu gibi bugünde karşı durmaya devam edeceğiz. Ötekileştiren, kutuplaştıran nefret dili ülke genelinde olduğu gibi burada da kaybetmiştir. Bizi bölmeye, birbirimizden ayırmaya çalışanlara izin vermeyeceğiz.

Bu ülkenin cumhuriyet değerlerinden, barışa ve demokrasiye olan inancımızdan asla ama asla vazgeçmeyeceğiz!

Başından beri söylediğimiz gibi demokratik halkçı katılımcı bir belediyecilik için buradayız. Toplu sözleşme sürecini şeffaf ve karar mekanizmasını emekçilerin kurduğu bir şekilde hep birlikte örgütleyeceğiz. Umut tacirliği yapmayacağız. Yalan söylemeyeceğiz. Yerel yönetimlerde çalışan emekçiler memleketine ülkesine sorumlu davranmak zorundadır.

Mücadeleye devam edeceğiz eminiz bu daha başlangıç her şeyin çok güzel olacağı yarınlara birlikte yürüyeceğiz. Yarınlar bizimdir. Yaşasın KESK yaşasın TÜMBELSEN!!!!!

TÜM BEL-SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE

YÜRÜTME KURULU

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık