Yıldırım, Özgürgün görüşmesi

Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Hüseyin Özgürgün ile görüştü.

Yıldırım, Özgürgün görüşmesi
  • 20-07-2017 22:31

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 43 yıldönümü kutlamaları münasebetiyle Leefkoşa’da bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Hüseyin Özgürgün ile görüştü.

Başbakan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iyi dilek ve selamlarını Kıbrıs Türk halkına iletti.

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 43. yıl dönümünü Kıbrıs Türk halkıyla paylaşmak, ana vatan ve yavru vatan dayanışmasını bir kez daha ortaya koymak için Lefkoşa'da olduklarını ifade eden Yıldırım, "İsviçre'deki son Kıbrıs Konferansı'nda KKTC heyeti ve Türk Dışişleri Bakanlığı başkanlığındaki heyeti güzel bir çalışma ortaya koydu. Heyet, Kıbrıs Rum tarafının çözüm konusundaki samimiyetsizliğini, büyük bir sabırla ve kararlılıkla görüşmeleri devam ettirerek açığa çıkardı." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, bundan sonra da beraber, dayanışma içinde Kıbrıs Türk halkının refahını artıracaklarını, ekonomisi, tarımı, ekonomisi ve turizmiyle KKTC'yi güçlendireceklerini, Kıbrıs'ın haklı davasının dünyanın her tarafında daha iyi anlaşılabilmesi için yoğun bir çaba içine gireceklerini dile getirdi.

KKTC Başbakanlığı'nda gerçekleşen görüşmede TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da yer aldı.

-basbakanlik.gov.tr-ÇOK OKUNAN HABERLER