AKP’de istifalar devam ediyor… İl başkanı görevi bıraktı!

31 Mart seçimlerinin ardından AKP’li bir il başkanı daha görevin istifa etti. AKP Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, kentte alınan başarısız sonuçlar sebebiyle görevi bıraktığını bildirdi.

AKP’de istifalar devam ediyor… İl başkanı görevi bıraktı!
  • 03 Mayıs 2019, Cuma 20:13

Abdullah Eryarsoy, 24 Temmuz 2018’de AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atamasıyla il başkanı olarak görevlendirildiğini söyledi. Partide görev yaptığı süre içinde başka hiçbir göreve talip olmadığını ve hep teşkilat kademesinde kalmayı tercih ettiğini kaydeden Eryarsoy, şöyle konuştu:
“31 Mart seçimlerinde, Büyükşehir Belediyesi ve 12 ilçemizde oylarımızı arttırdık. Büyükşehirde ve 11 ilçede milletimizin teveccühüyle belediye başkanlıklarını kazandık. İzmit Belediye Meclisini çoğunlukla kazanmamıza rağmen, maalesef belediye başkanlığını kazanamadık.”

“Sorumluluğunun bilincinde olan birisi olarak, genel merkezimize istifa talebimi ilettim ve bu talebim kabul edildi. Bugün itibarıyla AKP Kocaeli İl Başkanlığından istifa ediyorum.” diyen Eryarsoy, teşkilattaki çalışma arkadaşlarına, partililere ve vatandaşlara teşekkür ederek, helallik istedi.

PEŞ PEŞE İSTİFALAR
Geçtiğimiz günlerde AKP İzmir ve Çankırı il başkanları ve Ankara Pursaklar’da seçimi kazanan Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz da istifa etmişti.
 

kaynak: https://tele1.com.tr/akpden-bir-istifa-daha-52216/

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık