Bahçeli, Suriye'de YPG'ye harekat istedi

TSK'nın sınır ötesinde yaptığı harekata destek mesajları veren MHP lideri Bahçeli, Suriye'de de harekat yapılmasını istedi: "Aynı durum PYD/YPG için de uygulanmalıdır. Mücadele gittiği yere kadar uzamalıdır. Beklentimiz ve temennimiz terörle mücadelenin Fırat’ın Doğusu'nu da kavraması ve kuşatmasıdır."

Bahçeli, Suriye'de YPG'ye harekat istedi
  • 28 Mayıs 2019, Salı 18:39

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır ötesinde yaptığı harekata destek açıklamasında “Irak’ın kuzeyi köşe bucak temizlenmeli” dedi ve Suriye’de YPG’ye de operasyon yapılmasını istedi.

Twitter’dan mesajlar veren MHP lideri Bahçeli, “Terörizmin karanlık hedefleri, terör örgütlerinin hain ve hunhar eylemleri sadece Türkiye için değil bütün ülkeler için bir numaralı tehdittir. Terör insanlık için büyük bir musibet, vahim bir felakettir. Dünya bu felaketle amasız, aracısız, amansız mücadele etmek zorundadır” ifadelerini kullandı. Bahçeli şöyle devam etti:

‘HÜKÜMETİN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ’

“Irak’ın Kuzeyi köşe bucak temizlenmeli, tepeden tırnağa canilerden arındırılmalıdır. Pençe darbeleriyle teröristler doğduklarına pişman edilmelidir. PKK için kaçış ve kurtuluş yolları kapanmalıdır. Aynı durum PYD/YPG için de uygulanmalıdır. Mücadele gittiği yere kadar uzamalıdır. Beklentimiz ve temennimiz terörle mücadelenin Fırat’ın Doğusu’nu da kavraması ve kuşatmasıdır. Hıyanet hiçbir teröristin yanına bırakılmamalıdır. Terörle mücadele ve sürdürülen tesirli operasyon siyasi ve diplomatik kanallarla da güçlendirilmeli, genişletilmelidir. Pençe Operasyonu’na katılan kahramanlarımıza başarılar diliyorum. Hepsinin alınlarından öpüyorum. Hükümetin ve devletin sonuna kadar arkasında durduğumuzu tekraren muhataplarına ilan ediyorum. Milli bekamızın müdafaası için her fedakârlığa hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” (HABER MERKEZİ)

gazeteduvar.com.tr

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık