Bizim kazanımımız HDP’nin kaybı, HDP’nin kazanımı bizim kaybımız değil

Fatih Mehmet Maçoğlu, Dersim belediye başkanı adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bizim kazanımımız HDP’nin kaybı, HDP’nin kazanımı bizim kaybımız değil
  • 28 Şubat 2019, Perşembe 13:41

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Dersim belediye başkanlığına aday olan Fatih Mehmet Maçoğlu, HDP ile aralarındaki rekabetle ilgili konuştu. Son yapılan ankette HDP’nin gerisinde görünüyorsunuz? sorusuna Maçoğlu, "Bizimle HDP arasında geçiyorsa iyidir (gülüyor). O zaman hiç tartışmaya gerek yok. Çünkü bizim kazanımımız onların kaybı değil" dedi.

Hiçbir siyasi partiden, hiçbir kurumdan, dernekten, STK’den kendisine teklif gelmediğini de belirten Maçoğlu, Dersim'i kayyımdan alacaklarını söyledi.  

Alper Taş'ın Beoğlu adaylığını da değerlendiren Dersim adayı Fatih Mehmet Maçoğlu, "Alper başkanın o sosyalist anlayışı ve halk meclisleri ile ilgili açıklaması önemliydi, Alper başkanın seçilme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum" ifadesini kulllandı. 

Adaylığ ve projleri ile ilgili Kayhan Ayhan'a konuşan Maçoğlu'nın Cumhuriyet'te yer alan söyleşisi şöyle: 

- Başkanlığınız döneminde yaptığınız projeler ses getirdi. “Komünist Başkan” olarak bir üne kavuştunuz... 

Bu kadar kötü, bu kadar sıkıntılı bir dönemde galiba dünya yeniden tanımlanıyor. Sosyalistlere bir ihtiyaç duyulmaya başlandı. İyi yönetemeyen kapitalizme karşı, aydınlığa, iyiye olan özlemdir dile gelen. Bu süreçte devrimci, halkçı yönetim programları halkın çıkarlarını, ezilenlerin, yoksulların çıkarlarını savunduğundan kaynaklanıyor aslında biraz da. Artık dünyada tüm insanlar kendisini yönetimde görmek istiyor. 

KAYNAK: ARTI GERÇEK

DEVAMINI OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN

https://www.artigercek.com/haberler/bizim-kazanimimiz-hdp-nin-hdp-nin-kazanimi-bizim-kaybimiz-degil

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık