Fatih gemisi çalışanlarına tutuklama kararı

Doğu Akdeniz’de sondaj çalışmaları yapan Fatih Gemisi personeli hakkında tutuklama emri çıkarıldı. AK Parti Sözcüsü Çelik konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin, Kıbrıs Türklerinin haklarını gasp etmesine müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Fatih gemisi çalışanlarına tutuklama kararı
  • 10 Haziran 2019, Pazartesi 19:22

Kıbrıs Rum Yönetimi, Doğu Akdeniz’de sondaj çalışmaları yapan Fatih Gemisi’nin personeli ve Türkiye Petrolleri Anonim Şirketi (TPAO) ile işbirliği yapan şirketlerin yetkililerinin de aralarında bulunduğu 25 kişi için uluslararası tutuklama emri çıkardı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Güney Kıbrıs Yönetimi’nin (GKRY) Fatih gemisi personeline tutuklama kararına dair, “Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin, Kıbrıs Türklerinin haklarını gasp etmesine müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Çelik, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Fatih sondaj gemisi çalışanları ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile iş birliği yapan şirketlerin yetkilileri hakkında tutuklama emri çıkardığı yönündeki haberlere ilişkin paylaşımda bulundu.

Paylaşımında Çelik, şunları kaydetti:

“Güney Kıbrıs Rum Yönetimi provokasyondan uzak durmalıdır. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Fatih sondaj gemimizin çalışanları ve TPAO ile iş birliği yapan yabancı şirketlerin yöneticileri hakkında tutuklama kararı çıkardığı yolundaki haberler açık provokasyondur. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Kıbrıs Türklerinin haklarını gasp etmesine müsaade etmeyeceğiz.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi böyle eylemlere girişirse gereken cevapla karşı karşıya kalacaktır. Çıkan haberler umarız doğru değildir. Aksi takdirde, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi gereken cevabı kendisi davet etmiş olacaktır. Kıbrıs Türklerinin yok sayılması ya da haklarının gasp edilmeye çalışılması beyhude bir siyasettir. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, bu hayali siyasetten vazgeçip gerçeklerin dünyasına dönmelidir.”

DUVAR

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık