Karamollaoğlu: Seçimin tekrarlanması için ben bir gerekçe görmüyorum

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, YSK’nin İstanbul seçimleri için vereceği karar önümüzdeki haftaya bırakmasını değerlendirdi.

Karamollaoğlu: Seçimin tekrarlanması için ben bir gerekçe görmüyorum
  • 01 Mayıs 2019, Çarşamba 17:26

Haftalık olağan basın toplantısını yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun gündeminde YSK’nin İstanbul seçimleri için vereceği karar önümüzdeki haftaya bırakması ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın kendisine yönelik sözleri vardı.

'SEÇİMLERİN YENİLENMESİ İÇİN BİR GEREKÇE YOK'

YSK’nin İstanbul seçimleri için vereceği karar önümüzdeki haftaya bırakmasını “Ben seçimin yenilenmesi için bir gerekçe görmüyorum” sözleriyle değerlendiren Karamollaoğlu, kendisini hedef alan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a yanıt verirken 'AKP'nin unutulması mümkün olmayan yanlışlarını' hatırlattı:

“Aylardır ısıttıkları demiri soğutma niyeti olmayanlar bugün elimizde kir olduğunu iddia ediyor. Bunu iddia edenler bilmeli ki bizim elimizde ne Iraklı çocukların kanı, ne de tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Biz ne Bush’un kirli elini sıkıp pazarlık yaptık, ne de Şimon Perez’i TBMM’de alkışladık. Ne de ellerimizle Büyük Ortadoğu Projesine imza attık. Herkes bilmeli ki; Bugüne kadar temiz siyaset yaptık bundan sonra da temiz siyaset yapacağız.”

'ERDOĞAN İŞİ GÜCÜ BIRAKMIŞ SAADET PARTİSİNİN BİNASINI DİLİNE DOLAMIŞ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işini gücünü bırakıp Saadet Partisi’nin binasını diline doladığını belirten Karamollaoğlu, “Ülkede bütün problemler hallolmuş sanki de biz duymamışız. Sayın Cumhurbaşkanı işi gücü bırakmış Saadet Partisinin binasını diline dolamış. Neymiş tabelamız varmış ama binamız yokmuş. Şuan birtakım haksız uygulamalarla Genel Merkez binamız elimizden alınmış olabilir. Milletimizin desteği ile Yeni Genel Merkezimizi almış bulunmaktayız. En yakın zamanda o binaya geçeceğiz” dedi. 

artigercek.com

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık