MERKEZ'İN MÜDAHALESİNDEN SONRA BANKALARDA FAİZİ DÜŞÜRDÜ

Kredi faiz oranları ile ilgili son dakika müjdeleri peş peşe geldi. Ziraat Bankası ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranını yüzde 1'in altına 0.99'a indirirken bir güzel haber de bugün Halkbank'tan geldi. Halkbank da konut kredisini 0.99'a çekti. Öte yandan, tüketici kredisinde ise 60 aya kadar vadede faiz yüzde 1.49'a düşürüldü.

MERKEZ'İN MÜDAHALESİNDEN SONRA BANKALARDA FAİZİ DÜŞÜRDÜ
  • 02 Ağustos 2019, Cuma 10:50

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan son dakika konut kredisi müjdeleri ardı ardına ajanslara düştü. Özellike Merkez Bankası'nın politika faizinde indirime gitmesini ardından yaşanan ekonomide canlanma ile birlikte artan bankaların kredi faizlerinde indirime gitmesi beklentisi kredi çekmek isteyen vatandaşlar tarafından merak edilir hale gelmişti. Bugün gelen haber sonrası da, güncel konut - taşıt - ihtiyaç kredisi oranlarını ilgiyle takip eden kişiler 'kredi faizleri düştü mü?' şeklinde araştırmalarını hızlandırdı. Peki indirim sonrası kredi faiz oranları ne kadar oldu? İşte Ziraat Bankası başta olmak üzere diğer tüm bankaların faiz oranları...

BUGÜNDEN İTİBAREN GEÇERLİ

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, bugünden geçerli olmak üzere, tutarı 500 bine kadar konut kredilerine yönelik faiz oranlarını, azami 180 ay vade için yüzde 1'in altına çekerek aylık yüzde 0,99'a indirdi. Tüketici kredisi faiz oranlarını da düşüren Ziraat Bankası, azami 60 ay vade için maaş müşterilerine yüzde 1,49'dan, diğer müşterilere ise yüzde 1,59'dan tüketici kredisi kullandıracak.

KREDİ FAİZ ORANLARINDA İNDİRİM

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI:

Konut kredisi: 0.99
Tüketici kredisi: 1.49

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık