MHP Lideri Bahçeli'nin çağrısına Çankırı’dan da cevap geldi

İYİ Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı Erkan Doğan ve yöneticileri partisinden istifa ederek MHP'ye katıldı. Doğan, "MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli beyin 'Ülkücünün yeri yuvasıdır' sözünü önemsiyor. Buradan o çağrıya karşılık veriyorum" dedi.

MHP Lideri Bahçeli'nin çağrısına Çankırı’dan da cevap geldi
  • 06 Eylül 2019, Cuma 13:06

İYİ Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı Erkan Doğan, istifasına ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Siyaset hayatım tesadüflerle başlamadı. Çok büyük bir çaba sarfettim, sarfettiğim bu çabanın hiçbir noktasından pişman olmadım ve hiçbir cefasından da kaçmadım.

Her hangi bir makamda değil ülkücü olarak bir ömür geçirmek çabasında oldum. Yüce Rabbime şükürler olsun ki onun huzurunda seccadeye baş eğmekten başka bir yön bulmadım.

'Allah var gam yok' dedim ve O neylerse güzel eyledi.

14 yaşımda başladığım kutlu davamda Başbuğum Alparslan Türkeşin de dediği gibi siyaset çizgimde hiçbir kırıklık olmadan bugün siz değerli ülküdaşlarımın gönüllerinde hiçbir makamdan daha değerli olmayan bir makamda yer edindim.

Bugün 41 yaşımdayım! Osman Bölükbaşı, Alparslan Türkeş, Dündar Taşer, Gün Sazak, Galip Erdem gibi Türklük davasının kutupları olan değerli büyüklerimin yolunda yürüme şerefine nail olduğum siyaset hayatıma başladığım yerde devam etmek için bugun başkanlık divanımdaki arkadaşlarımla birlikte Çankırı iyi parti merkez ilçe başkanlığı görevinden istifa etmiş bulunmaktayım.

Ülkücü şehitlerimin aileleri ve gazilerim bana haklarını helal etsin. Onlar sayesinde bu topraklar vatan olmaya devam etmiş, ay-yıldızlı bayrağım Türk Yurdunda dalgalanmaya devam etmiştir.

Vatan sağolsun kelâmından daha değerli bir prensibim olmamıştır.

Ülkü ocaklarında beraber aynı tasdan çorba içtiğim arkadaşlarım içerisindeki hiç bir kimse bir kişiye beş kişi dalan haydut arkadaşım olmamıştır. Göğsü Vatan millet bayrak sevdasıyla yanan ülküdaşlarım olmuştur. Bu vesileyle buradaki siyasi hayatıma son verirken İYİ Parti çankırı merkez ilçe başkanlığı görevinden istifa ediyorum.

MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli beyin Ülkücünün yeri yuvasıdır sözünü önemsiyor. Buradan o çağrıya karşılık veriyorum.

Duruşumun belli olduğu davamda Ülkücü ve Türk Milliyetçisi olarak devam edeceğim.

VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN."

türkgün gazetesi

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık