Trump: FBI soruşturması darbe girişimiydi

İsrail'deki seçimlere değinen Trump, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun kazanmasını barış göstergesi olarak nitelediğini ifade etti.

Trump: FBI soruşturması darbe girişimiydi
  • 10 Nisan 2019, Çarşamba 18:22

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından yürütülen, Rusya ve Trump'ın 2016 başkanlık seçimleri için gizli anlaşma yaptığına dair iddiaların ele alındığı soruşturmayı darbe girişimi olarak niteledi.

Trump, bugün Beyaz Saray'da basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Trump, 'Özel Savcı Robert Mueller'in soruşturmaya ilişkin raporuyla ilgili sorulara "Mueller'in raporunu görmedim, okumadım. Mueller'in raporuyla ilgilenmiyorum. Tamamen aklanmış durumdayım. Hiçbir anlaşma, hiçbir engelleme yapılmadı" yanıtını verdi.

'VATANA İHANET'

İsim vermeden bazı Adalet Bakanlığı yetkililerini ve eski FBI Başkanı James Comey'i suçlayan Trump, 'kirli polisler tarafından yürütülen yasadışı bir soruşturma' olarak nitelediği FBI soruşturmasının darbe girişimi ve vatana ihanet olduğunu vurguladı.

Trump, Adalet Bakanı William Barr'dan Rusya soruşturmasını başlatanlar hakkında soruşturma açmasını da istedi.

İSRAİL'DEKİ SEÇİMLER

İsrail'deki seçimlere de değinen Trump, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun kazanmasını barış göstergesi olarak nitelediğini ifade etti. (HABER MERKEZİ)

artigercek.com

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık