YEŞİLÇAM EMEKÇİLERİNE YAŞAM EVİ PROJESİ

2015 yılında kurulmuş olan Yeşilçam Sinema Emekçileri Vakfı tarafından bakıma muhtaç Yeşilçam sanatçılarının ev sıcaklığındaki konaklamalarını ücretsiz olarak sağlayacak olan huzurevi projesi için ilk tanıtım gecesi 27 Temmuz'da gerçekleşti.

YEŞİLÇAM EMEKÇİLERİNE YAŞAM EVİ PROJESİ
  • 11-08-2017 07:12

Bodrum Çamlık mahallesinde bulunan 5.000 M2'lik arazide inşa edilecek proje, tüm dünyada örnekleri bulunan “Kuşaklararası Öğrenme Merkezi” olarak faaliyet gösterecek ve içinde bir anaokulu da barındıracak. Bu durum birçok farklı jenerasyonu biraraya toplayarak kuşaklararası bir etkileşim oluşmasını sağlayacak.

Ekim 2017'de temel atma töreninin gerçekleştirilmesi planlanan Yaşam Evi projesi, faaliyete geçmeden önce, YESEV Vakfı, 102 yıldır dimdik ayakta duran Türk Sinemasının usta emekçilerine olan vefa borcunu ödeyebilmek ve yitirdiğimiz değerli Yeşilçam emektarlarını bir kez daha anmak amacıyla 18 Ağustos 2017 Cuma günü Bodrum Kalesi'nde "Yeşilçam Sinema Emekçileri Ahde Vefa Ödülleri ve Yeşilçam Film Müzikleri" gecesini düzenliyor.

Gecede vakfa ve Yeşilçam emekçilerine destek olabilmek adına gönüllü olarak sahne alacak olan Yılmaz Morgül, Bodrum Kalesi'nin etkileyici atmosferinde izleyenlere Yeşilçam’ın akıllara kazınmış olan melodilerini seslendirecek. Yeşilçam’ın kadın karakterlerinin filmlerde söyledikleri şarkılarının yegâne sesi olan Belkıs Özener ve Gülden Karaböcek de sahnede yerini alacak ve Zekai TUNCA ile adeta o yılları yeniden yaşayacağız. 

Yurtdışında onlarca ülke de verdiği konserler ile ülkemizin tanıtımına katkıda bulunan, mezzo soprano Serap Çiftçi de gecede sahne alacak isimler arasında.

Geceye Betül Arım, Selda Alkor, Nilüfer Aydan, İlyas Salman, Salih Güney, Seren Serengil, Cengiz Semercioğlu, Murat Arkın gibi sanat ve medya dünyasının tanınmış isimleri de katılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, A7 Kitap Yayıncılık, BeCreative Danışmanlık ve Bodrum Belediyesi'nin destekleri ile gerçekleştirilen özel gecenin sponsorları arasında, Türk Hava Yolları, A7 Kitap Yayıncılık, Securitas, Femaş Mobilya bulunmakta. 

Bizi bizi yapan, bizden hikayelerin mimarı Yeşilçam emekçileri yeni yuvalarında hem birlikte olmanın verdiği mutluluğu, hem de unutulmamanın verdiği huzur ve gururu yaşayacak…

-BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER