Detay Üst

Dişetleri gülümsemenizi gölgelemesin

KUSURSUZ GÜLÜŞLER İÇİN LAZER TEDAVİ

Dişetleri gülümsemenizi gölgelemesin
  • 18-05-2017 12:16

Kusursuz bir gülüş dendiği zaman akıllara ilk önce bembeyaz ve sıralı dişler gelir. Sağlam ikili ilişkilerin temel unsurlarından biri de etkili bir gülümsemedir. Fakat kusursuz bir gülümseme için yalnızca beyaz ve düzgün dişler yeterli olmuyor. Parıl parıl dişlere bir de dişlerle uyumlu dişetlerinin eşlik etmesi gerekiyor. Dental Plus İstanbul’dan Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Prof. Dr. Aslıhan Üşümez, “Konuşma ve gülme sırasında dişlerden çok dişetlerinin ön planda olması, gülümsemenin kalitesini düşürür. Tam da bu noktada devreye dişeti tedavisi işlemi girer. Bu işlem daha önceleri cerrahi yöntemlerle yapılırken günümüzde dental lazer ile pratik bir şekilde uygulanabiliyor.” diyor.
 
Ağız ve dişlerde yaşanan birtakım estetik problemler kişileri çoğu zaman gönüllerince gülmekten alıkoyabiliyor. En sık karşılaşılan estetik sorunların başında da gülümseme sırasında dişetlerinin fazla ortaya çıkması, dişeti seviyelerindeki asimetri, dişetlerinde yaşanan çekilmeler sonucunda gülüş ile ortaya çıkan problemler geliyor. Fakat bu gibi durumlar artık sorun olmaktan çıkıyor. Çünkü dental lazer tedavi ile tüm dişeti problemleri çok kısa sürede çözülebiliyor. Bu tedavi yöntemiyle kişiler ayrıca rahatça konuşup özgürce gülebiliyor.
 
Gülerken gizlenemeyen dişetleri estetik kaygılara neden oluyor
Konuşma ve gülme sırasında dişlerden çok dişetlerinin ön planda olması, gülümsemenin kalitesini düşürür. Bu da, kişilerde estetik konusunda memnuniyetsizlikler yaşanmasına neden olur. İşte böyle hastaların dişetlerinde seviye düzenlemesi yapılması gerekir. Tam da bu noktada devreye dişeti tedavisi işlemi girer. Bu işlem daha önceleri cerrahi yöntemlerle yapılırken günümüzde dental lazer ile pratik bir şekilde uygulanabiliyor.
 
Fazla görünen dişetleri psikolojiyi bozuyor
Sıklıkla karşılaşılan dişeti problemleri, kişilerde estetik kaygının yanı sıra bir de psikolojik sorunlar yaşanmasına zemin hazırlayabiliyor. Çünkü dişetlerinde şekil bozukluğu yaşamak ve gerekenden uzun dişetlerine sahip olmak kişilerin psikolojilerinin olumsuz yönde etkilenmesine yol açabiliyor. Ayrıca gülümseme sırasında dişetlerinde seviye farkı görülmesinin yanı sıra, sigaraya bağlı sararma ya da renklenme oluşumu da kişilerin sürekli ağzını kapatma ihtiyacı hissetmesine neden olabiliyor. Tüm bu sorunlardan kurtulmak için ise artık kişiler dental lazer tedavisine başvuruyor.
 
Hayalinizdeki gülüşe kavuşmak artık çok kolay
En konforlu diş tedavi yöntemi olarak adlandırılan dental lazer uygulamaları, son dönemde birçok diş problemlerinin dışında dişeti sorunlarının çözümü konusunda da ciddi başarı elde edilmesini sağlamıştır. Diş ve dişeti problemlerinin çok kısa sürede çözüme kavuşturulabildiği lazer tedavi, hastaların hayallerindeki gülüşe kavuşmalarına imkan sağlıyor. Lazer yöntemi ile uygulanan tedavilerde hastalar herhangi bir ağrı, sancı ya da baskı hissetmiyor. Dental lazer yöntemi ile dişetlerinin seviye düzenlemeleri de hastanın isteğine göre yapılabiliyor.
 
Aşırı uzun dişetlerinden 15 dakikada kurtulabilirsiniz
Dental lazer ile gerçekleştirilen dişeti tedavisine, uzman hekimin diş ile dişeti arasında konumlanan ve cep olarak adlandırılan alanın ölçülmesiyle başlanır. Daha sonra fazlalık olarak belirlenen kısım lazer ile kesilir. Bu işlem, ilk olarak göze zorlu ve korkutucu gelebilir. Fakat bu yöntem, yalnızca 15 ile 20 dakika içerisinde anestezi desteği gerekmeden tamamlanan çok konforlu bir uygulamadır. Ayrıca işlem sonrasında da dişetleri 1ya da 2 hafta içerisinde iyileşme gösterir. Bu nedenle dental lazer tedavisi, hastalara kısa sürede günlük hayatına geri dönebilme fırsatı sunar.
 
Lazerle dişeti tedavisi kalıcı bir işlemdir
Birtakım kurallara sadık kalındığında dental lazer ile yapılan dişeti tedavisi genel olarak kalıcı bir etkiye sahiptir. Fakat lazer ile dişeti düzenleme tedavisi yapılacak hastanın çene gelişiminin tamamlandığından emin olunmalıdır. Bu tedavi ortalama olarak 18 yaşını geçmiş tüm hastalara başarı ile uygulanabilir.ÇOK OKUNAN HABERLER