Bahçeli: Seçim tekrarlanırsa İstanbul'a mitili atacağım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son bir hafta içinde İstanbul'da seçimin yenilenmesi için üçüncü kez açıklama yaptı. Bahçeli "Parti olarak İstanbul'da seçimin yenilenmesinden yanayız" dedi. YSK'nin yarınki kararı öncesi Bahçeli'nin "Sessiz kalamayız" ifadesi dikkat çekti. YSK'nin itirazlar üzerine yaptığı incelemede son olarak 'kısıtlı seçmen' sayısının iddia edildiği gibi 41 bin değil, 776 olduğu tespit edilmişti.

Bahçeli: Seçim tekrarlanırsa İstanbul'a mitili atacağım
  • 05 Mayıs 2019, Pazar 18:52

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul için itirazları kararı bağlayacağı yarınki toplantısı öncesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den, sert mesajlar geldi. Bahçeli, YSK’nin kararı öncesi yaptığı açıklamada, “Elbette YSK’nın vereceği karara saygımız olacaktır. Bu kararın da maşeri vicdana uygun olacağı inancındayız. Beklediğimiz gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Maltepe ve Büyükçekmece Belediye Başkanlığı seçimleri tekrarlanırsa, ki hukuken ve ahlaken olması gereken de budur, o zaman seçim gününe kadar İstanbul’da bulunacağım, karargâhımızı İstanbul’da kuracağım. Yani İstanbul’a mitili (yatağı) atacağım” dedi.

İstanbul Büyükşehir ile Maltepe ve Büyükçekmece’de seçimin iptal edilmemesinin hukuki olmayacağını iddia eden Bahçeli, şu açıklamada bulundu:

SESSİZ KALMAYIZ: İstanbul seçimlerinde pek çok kuşku ve karanlık nokta vardır. Sandık yolsuzluğu konusunda tevsik edilmiş iddialar YSK’ya sunulmuştur. Şaibeler, organize usulsüzlükler maalesef vahim tartışmalara neden olmuştur. Yüksek Seçim Kurulu’nun birkaç gün içinde bir karara varacağı anlaşılmaktadır. Parti olarak İstanbul’da seçimin yenilenmesinden yanayız. Demokrasiye leke sürülmesine, milli iradenin karartılmasına sessiz kalamayız.

BEKLEDİĞİMİZ GİBİ İPTAL OLURSA: Elbette YSK’nın vereceği karara saygımız olacaktır. Bu kararın da maşeri vicdana uygun olacağı inancındayız. Beklediğimiz gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Maltepe ve Büyükçekmece Belediye Başkanlığı seçimleri tekrarlanırsa, ki hukuken ve ahlaken olması gereken de budur, o zaman seçim gününe kadar İstanbul’da bulunacağım, karargahımızı İstanbul’da kuracağım. Yani İstanbul’a mitili atacağım.”

DEMOKRASİ HAZIMSIZLIĞI (CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın açıklamalarını isim vermeden eleştirirken): CHP’li yöneticilerin YSK üyelerini tehdit eden sözleri, aba altından sopa gösteren edep ve terbiye dışı ifadeleri bir defa hukuk ihlali, demokrasi hazımsızlığıdır. Yüce Divan hatırlatması yapmaları utanç verici bir kokuşma halidir. Neymiş, YSK üyeleri Kızılay’da gezemezlermiş. Bu üslup kabadır, yaralayıcıdır, tahammülsüzdür, bayağıdır.

RÜZGAR EKERKEN FIRTINA BİÇECEKLER: YSK’yı baskı altına almak, şantaj diline başvurmak CHP’nin içine düştüğü çaresizliğin ve telaşın eseridir. Türkiye bir hukuk devletidir. Hâkimlerin vicdan ve iradelerine ipotek koymak hiç kimsenin harcı ve haddi değildir. CHP bu tarihi hatadan dönmelidir. CHP’li sözcüler rüzgar ekeyim derken fırtına biçeceklerini bilmelidir.

İSRAİL’İ KINIYORUM: Ayrıca İsrail ordusunun Gazze’de dünden itibaren başlattığı saldırılar masum insanların hayatlarını kaybetmesine neden olmuştur. Üstelik İsrail terörü, Anadolu Ajansı’nın Gazze’deki binasını da hedef almıştır. İsrail saldırganlığını kınıyorum. Hayatlarını kaybeden mazlum Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Anadolu Ajansı’nın çalışanlarına da geçmiş olsun temennilerimi iletiyorum.

gazeteduvar.com.tr

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık