Bakanlık talimatı: HDP'nin kazandığı belediyelerin önüne polis noktası

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla HDP'nin kazandığı Büyükşehir Belediyesi’nin girişine polis kontrol noktası yerleştirildi. Kararın 26 belediyede uygulanacağı bildirildi.

Bakanlık talimatı: HDP'nin kazandığı belediyelerin önüne polis noktası
  • 07 Mayıs 2019, Salı 13:35

31 Mart seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) kazandığı Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin girişine polis memurları görevlendirildi. Belediye yetkililerine, İçişleri Bakanlığı talimatıyla görevlendirildiklerini sözlü bir şekilde aktaran polisler, X-ray cihazlarından geçirilen yurttaşları üst aramasına tabi tutuyor.

MA’nın haberine göre polis, belediye binası önünde çekim yapmak isteyen basın emekçilerini ise, "talimat bu şekilde" diyerek engelledi. 

26 BELEDİYE İÇİN AYNI TALİMAT VERİLMİŞ

Belediye yetkililerinden konu hakkında alınan bilgilere göre, HDP'nin kazandığı 26 belediye için böylesi bir "talimat" verildi. Ayrıca, seçilen belediye başkanlarını “koruma” amaçlı söz konusu görevlendirmelerin yapıldığı "talimat" gerekçeleri arasında yer aldığı öğrenildi.

 Belediye yetkilileri, “Alınan ihbarlar neticesinde Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamu görevinden ihraç edilmiş kişilerin belediyelere geldikleri ve yönetime müdahale ettikleri” iddiasının da "talimat"ın içerisinde yer aldığını aktardı.

KAYNAK; https://www.artigercek.com/haberler/bakanlik-talimati-hdp-nin-kazandigi-belediyelerin-onune-polis-noktasi

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık