Binali Yıldırım önemli mesajlar veriyor

Meclis Başkanı Yıldırım, Cenevre Uluslararası Konferans Merkezi'nde düzenlenen Parlamentolar Arası Birlik 139. Genel Kurul Toplantısı'nda konuşuyor.

Binali Yıldırım önemli mesajlar veriyor
  • 15 Ekim 2018, Pazartesi 20:15

"Son günlerde dünyanın gündemi; çatışmalar, krizler ve insani sorunlardan ibarettir. İnsanlığın huzur ve güvenliğini zorlaştıran bu sorunların çözümüne ilişkin çeşitli çalışmalar dünya genelinde yürütülüyor."

"2030 hedeflerine ulaşıldığında dünya, insanlık için daha da yaşanılır bir yer haline gelecektir. Barış ve kalkınma hedeflerine ulaşmak için zihniyet değişimine ihtiyaç var."

"Çatışma yerine uzlaşma kültürünü benimsemeli, yok etme yerine yaşatmayı tercih etmeliyiz. Uzlaşmaya mecburuz, çünkü bu dünya bizim kaderimiz, bizler de kader ortağıyız."

"Hiçbir devlet, bir diğerini geri bırakarak ileri gidemez. Artık dünya küçüldü; geri kalanların sorunları, ileri gidenlerin sorunları haline geldi."

"Akdeniz'i mülteci mezarlığına çeviren göçlerle, her gün tekneler dolusu insan Batı kıyılarına ulaşmaya çalışıyor. Gelişmiş ülkeler, bu sorunun doğabileceğini önceden görebilselerdi çözüm çok daha kolay olacaktı."

"Kazan-kazan anlayışına dayanan bir şekilde her türlü bölgesel ve küresel sorunu çözme imkanımız var. Bunun en güzel örneği; Türkiye'nin İran ve Rusya ile birlikte Suriye ve Irak bölgesinde başlattığı inisiyatifdir."

"Sorunları ancak; hep birlikte, çifte standarda sapmadan, terörizmle ve aşırıcılıkla mücadelede kısa vadeli menfaatleri düşünmeden ele alırsak ülkemizi ve dünyayı daha yaşanabilir hale getirebiliriz."

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık