CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Gaziler Günü'nü kutladı.

19 Eylül Gaziler Günü nedeni ile bir açıklama yapan CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi ve vefat etmiş olan Gazilerimizi saygı ile anıyor, yaşayan Gazilerimize uzun ömür temenni ediyorum.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Gaziler Günü'nü kutladı.
  • 18 Eylül 2019, Çarşamba 10:49

Sakarya Savaşı'nın ardından TBMM tarafından “Gazilik" ve "Mareşallik" unvanının verilmesinin yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler gününde,  Başta Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele arkadaşları olmak üzere Şehit ve Gazilerimizin ülkemiz için fedakarlıkların tanımı ve tarifi yoktur. Onlara ne kadar saygı ve övgü belirtsek azdır. Minnetimiz sonsuzdur” dedi.

 

Tüm gazilerin  mutlu bir yaşam sürmesini sağlamak ve bunun için gerekli düzenlemeleri yapmanın devletin asli görevi olduğunu söyleyen CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Ülkemiz  için hiç tereddütsüz kan döküp bedel ödemiş şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde bu vatan bize yurt  oldu. İşgalcilerden arındırılıp bağımsızlığa ulaşıldı. Günümüzde ülkesi için, vatanı için bedel ödeyip, şehit olanlarımız ile bedeninin bir parçasını bırakmış olan gazilerimizi her daim saygı ile anıp selamlayacağız.

 

19 Eylül 1921’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ve Mareşallik unvanının verilmesinin  yıl dönümünde şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için yapılan ve bundan sonra yapılacak olan hiçbir şey onların fedakârlıklarının yerini tutmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, milletimize hiç tereddüt etmeden hizmet eden tüm gazilerimizin anlamlı günlerini kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimize bir kez daha sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.- BÜLTEN-

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık