DR. CEYHUN İRGİL'DEN SİYASİ TESPİT

DR. CEYHUN İRGİL'DEN SİYASİ TESPİT: Güncel siyaset geleceğe dönük olması gerekirken, devamlı geçmişe dönük yapılması aslında siyasi kabızlığın ve vizyonsuzluğun bir göstergesi Geçmişe dönük siyaset algı için kullanıyor,anladık Peki, o zaman Menderes'e bizzat darbe yapan ve darbe bildirisini okuyan niye unutuluyor?

DR. CEYHUN İRGİL'DEN SİYASİ TESPİT
  • 31 Ocak 2019, Perşembe 11:07

İŞTE O TASPİTLER:

Moral değerleri ve güven duygusu olan umutlu toplumlar ise geleceğe bakar. Gelişmeye ve değişime odaklanır. Toplumsal travma ve moralsizlik kişileri tarihin hamasi ve dramatik anılarına döndürür. Gelecekle yaşamanın zorluğuna katlanmaktansa geçmişin anıları ile oyalanırlar

Dünya ve bilgi hızla katlanıyor, değişiyor. Devamlı geçmişe sığınmak aslında "toplumsal bir travma"nın göstergesidir. Organizmalar travma geçirirken, korunmak için ana rahmine döner, yaşlı insanlar gibi devamlı geçmişe ve anılarına döner.

İnsanlar babalarının ve dedelerinin yaptıklarının ve tutumlarının hesabını veremez. Zamanın ruhu içinde yaşananlar siyasetin değil tarihin konusudur. İnsanları babaları ile değerlendirmeye başlarsanız. Bu ülkede siyaset yapanların en az yarısı sokağa çıkamaz hale gelir

Güncel siyaset geleceğe dönük olması gerekirken, devamlı geçmişe dönük yapılması aslında siyasi kabızlığın ve vizyonsuzluğun bir göstergesi Geçmişe dönük siyaset algı için kullanıyor,anladık Peki, o zaman Menderes'e bizzat darbe yapan ve darbe bildirisini okuyan niye unutuluyor?

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık