Detay Üst

İbrahim Kalın'dan partili cumhurbaşkanı açıklaması

Partili cumhurbaşkanlığına yönelik bir açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Genel başkanlık, AK Parti'nin talebiyle değerlendirilecek" dedi.

İbrahim Kalın'dan partili cumhurbaşkanı açıklaması
  • 24-04-2017 14:44


Eski bir Fransız diplomatının Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik açıktan biz suikast girişimi çağrısı yapması gibi hazin olayları gözlemlemekteyiz. Darbe, suikast, diktatörlük gibi söylemler aynı söylemin parçası. Avrupa'nın en faşist ve ırkçı siyasetçisi bile referandum tercihini sorgulama cesareti bulabiliyor. Bu söylemlerin normalleşmesine izin vermeyeceğiz. Bu tür söylemlere müsamaha etmeyeceğiz.
Bugün 24 Nisan olması nedeniyle tehcir meselesi dolayısıyla bununla ilgili programlar yapılmakta. Ermenilerle ilgili önemli adımlar attık. Ermeni cematiyle ilişkiler konusunda her düzeyde güzel ilişkiler kuruldu. Çabalarımız devam edecek. Bugün Cumhurbaşkanımızın Ermeni patrikhaesine yolladığı bir mesaj oldu. Bu mesaj, kilisede ayinde bulunan Ermeni vatandaşlarımızla paylaşıldı.
Dünyanın birçok ülkesinde bu var. Başkanlar partileriyle ilişkilerini kesmek zorunda değil. YSK seçimin kesin sonuçlarını açıkladıktan sonra Cumhurbaşkanımızın üyelik başvurusu olacaktır. Genel başkanlık AK Parti'nin talebiyle değerlendirilecek.
Son dönemde Avrupa'da bir akıl tutulması yaşanıyor. Avrupa her şeyden önce kendi değerleriyle çelişmekte. Avrupa'nın birçok ülkesinde terör örgütlerine kapı açılmakta. Bunların demokrasiyle izah etmek mümkün değil. Bu Erdoğan düşmanlığı üzerinden siyaset yapanların bir takım kehanetlerde bulunduğunu görüyoruz. Türkiye'de de bir şeylerin sonu geliyor gibi açıklamalar yapılıyor. Şunu bilsinler bizim için her şey daha yeni başlıyor. Erdoğan'ın bileğini bükemedikleri için suikast gibi söylemleri normelleştirmeye çalışarak kendilerine alan oluşturmaya çalışıyorlar. 
Dayatmaları Türkiye'nin kabul etmesi mümkün değil. Birileri buraya hiza vereceğini sanıyorsa yanılıyorlar."  (NTV)Etiketler: İBRAHİM KALINLI
ÇOK OKUNAN HABERLER