Kılıçdaroğlu: CHP'lileri sokağa çekmek istiyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, provokasyon uyarısında bulunarak, "Kaybedeceklerini gördükleri için CHP’lileri kışkırtıp 'nasıl sokağa çekeriz' hesabı yapıyorlar. Bunların hiç birisini görmeyin, duymayın" çağrısı yaptı.

Kılıçdaroğlu: CHP'lileri sokağa çekmek istiyorlar
  • 28 Şubat 2019, Perşembe 16:29

Bursa’da akademik odalar, STK temsilcileri, esnaf odaları temsilcileri, muhtarlar ve iş insanlarıyla buluşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Diğerlerinin mücadelesi cep mücadelesi ve yeşil dolar mücadelesidir. Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir. İnsanlara hizmet etme mücadelesidir. Aramızda siyahla beyaz kadar fark var” dedi. Kılıçdaroğlu, parti üyelerine provokasyon uyarısı da yaptı.

Kılıçdaroğlu konuşmasında özetle şunları söyledi:

KIŞKIRTICI SÖZLERE CEVAP VERMEYECEĞİZ: Asla kışkırtıcı sözlere cevap vermeyeceğiz. Kaybedeceklerini gördükleri için tarihe, bize saldırıyorlar. Uğur Mumcu’ya, Bahriye Üçok’a saldırıyorlar, ‘CHP’lileri nasıl kışkırtıp nasıl sokağa çekeriz’ diye… Bunların hiç birisini görmeyin, duymayın. Tek hedefimiz bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getirmek.

17 YILDIR YÖNETİYOR, HALKI SOĞAN KUYRUKLARINA MUHTAÇ ETTİ: 17 yıldır bu memleketi yönetiyor. Çeyrek asır. 17 yılın sonunda 80 milyon insanı soğan kuyruğuna sokuyorlarsa hepimizin oturup düşünmesi lazım. Belediyeleri yöneteceğiz diyorlar. 17 yıldır yönetiyorsunuz ne yaptınız? Biz 17-27 yıl falan değil, 5 yıl için görev istiyoruz.

BAMBAŞKA BİR BURSA OLACAK: Göreceksiniz Bursa başka bir Bursa olacak. Herkesin imrendiği bir Bursa olacak. Kalkıp da 10 yıl falan değil, 5 yılın sonunda Bursa’yı kimliğiyle, yeşil alanıyla, turist sayısıyla göreceksiniz. Kırsalın kalkınmasıyla göreceksiniz. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Bursa vaat ediyoruz. Beton ormanında yaşanan ağaca hasret bir Bursa oldu. Ne oldu yeşil Bursa’ya? Hepsini düzelteceğiz. Bursa’yı yeniden inşa edeceğiz. Burası başkentlik yapmış bir şehir. Turist sayısı az. Turist de fazla olacak

ARAMIZDA SİYAHLA BEYAZ KADAR FARK VAR: Bir üniversite kenti, sosyal, tarih kenti, yeşil doğa kenti olan Bursa’yı yüceltmek ve büyütmek Türkiye ve dünya markası haline getirmek istiyor musunuz? Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir. İnsanlara hizmet etme mücadelesidir. Biz diğerlerine benzemeyiz. Diğerlerinin mücadelesi cep ve yeşil dolar mücadelesidir. Bizimkisi insanlara hizmet etme mücadelesidir. Aramızda siyahla beyaz kadar fark var.

BOZBEY’DEN SU VAADİ

Öte yandan toplantıya katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey de, Uludağ’ın suyunu en ucuza içmesi gerektiğini vurgulayarak, “Bursalının hakkı bu. Çiftçimize destek vereceğiz. Çiftçimizle birlikte üretip, onların gelirlerini arttıracağız. Bursa değişime hazır. Bursa 31 Mart’ı bekliyor. Mart sonu bahar. Bizi izlemeye devam edin” dedi.

Kestel Belediye Başkan Adayı Yıldıray Atlı da, Kestel Süt Fabrikası’nı kuracaklarını ifade ederek, “4 mahallemizde ürettiğimiz ürünleri kooperatif vasıtasıyla satacağız” vaadinde bulundu. (HABER MERKEZİ)

DUVAR GAZETESİ

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık