MİLLETİMİZİN KAZANIMLARINI MAHVETMEK

BAKİ ŞİMŞEK “TÜRKİYE’YE AÇILAN EKONOMİK SAVAŞ İLE TÜRK LİRASINI ERİTİP DEVLETİMİZİN SAYGINLIĞINI, MİLLETİMİZİN KAZANIMLARINI MAHVETMEK AMAÇLANMIŞTIR”

MİLLETİMİZİN KAZANIMLARINI MAHVETMEK
  • 19 Aralık 2018, Çarşamba 11:41

TBMM Bütçe Görüşmelerinde Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz alan Baki Şimşek konuşmasında Türkiye’ye karşı bir ekonomik bir savaş açıldığını vurgulayarak, ülkenin maruz kaldığı iç ve dış saldırıların ekonomide olumsuz etkilere yol açtığını belirtti.

Baki Şimşek konuşmasında; “Son dönemlerde bölgemizde yaşanan gelişmeler Türkiye'nin egemenlik haklarını tehdit eden boyutlara varmış, Türkiye'ye karşı açılan ekonomik savaş, ülkemizin maruz kaldığı iç ve dış saldırılar ekonomide olumsuz etkilere yol açmış, ülkemizi önemli ölçüde mali külfete sokmuştur. 
Ülkemizde her kesimin sorunları bulunmaktadır ;
Öğrencilerin yurt sorunuüniversiteler açılmadan önce mutlaka çözülmelidir. Her yıl üniversiteler açıldıktan sonra Kredi Yurtların öğrenci yerleştirmeleri yapılmakta ve birçok aile gittiği yerlerde mağdur olmaktadır. 

Ücretli öğretmenliğe son verilmeli, mutlaka açığın tamamı kadrolu öğretmenlerle doldurulmalıdır. 

OGS, HGS, köprü yasak geçiş cezalarının tamamı iptal edilmeli; köprü ve otoban ücretleri makul bir seviyeye çekilmelidir. 

Bir kamyoncu çocuğu olarak, evine ekmek parası götürmek için çabalayan kamyoncu esnafına mutlaka ucuz mazot verilmelidir. 

Ulu Önder Atatürk'ün "milletin efendileri" dediği köylülere ucuz mazot, ucuz tohum ve ucuz gübre verilmelidir. Teşvikler mutlaka üretene göre verilmeli, devletin kaynakları doğru yere aktarılmalıdır. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız geleneksel Anadolu kültürüne göre desteklenmeli, ülkenin temel ihtiyaçları karşılanmalıdır. Sadece büyük şirketlere verilen teşviklerle tarımın ve hayvancılığın ayakta kalması mümkün değildir. Hazineye ait tarım arazilerinin tamamı çiftçilerin kullanımına, Milliyetçi Hareket Partisinin seçim vaadinde olduğu gibi ücretsiz olarak devredilmelidir.

Hal Yasası tekrar gözden geçirilmeli, çiftçinin destekleyicisi konumundaki komisyoncular devre dışı bırakılmamalıdır. Köylerde ürün yetiştirenin ürünlerini Ankara'da, İstanbul'da, Almanya'da, Rusya'da pazarlaması mümkün değildir. Maliyeti artıran en önemli faktör akaryakıt ve enerji maliyetleridir. Komisyon ücretlerinde iyileştirme beklenebilir ama asıl iyileştirme yapılması gereken durum akaryakıt ve vergilerdir.” İfadelerini kullandı.
 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık