Prof. Dr. Şener Üşümezsoy ile Büyük İstanbul Depremi Spekülatifleri söyleşisi

Prof. Dr. Şener Üşümezsoy ile “Büyük İstanbul Depremi Spekülatifleri” söyleşisi 5 Ekim Cumartesi günü Tarihçi Kitabevi’nde 10. yılını geride bırakan Tarihçi Kitabevi’nin Cumartesi Söyleşileri devam ediyor. Etkinliklerin bu haftaki konuğu Prof. Dr. Şener Üşümezsoy. Deprem gerçeğinin konunun uzmanıyla konuşulacağı “Büyük İstanbul Depremi Spekülatifleri” söyleşisi 5 Ekim Cumartesi günü saat 16.00’da Moda’da Tarihçi Kitabevi’nde gerçekleşecek…

Prof. Dr. Şener Üşümezsoy ile Büyük İstanbul Depremi Spekülatifleri söyleşisi
  • 04 Ekim 2019, Cuma 12:48

İstanbul’un peşi sıra depremlerle sarsılması büyük İstanbul depremine ilişkin tartışmaları da beraberinde getirdi. Tarihçi Kitabevi’nde bu hafta deprem gerçeği konuşulacak.
Bu tartışmalara ilişkin Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy’un konuşmacı olarak katılacağı “Büyük İstanbul Depremi Spekülatifleri” söyleşisi 5 Ekim Cumartesi günü saat 16.00’da Moda’da Tarihçi Kitabevi’nde gerçekleşecek.

Halen İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, deprem konusundaki çalışmalarıyla tanınıyor. Özellikle 17 Ağustos 1999 İstanbul depreminin ardından deprem konusunda halkı doğru bilgilendirmek için mücadele verdi. Öngörülerinin tümü doğru çıktı.
İstanbul Depremi ve Türkiye’deki deprem kuşakları üzerine yayınlanmış pek çok bilimsel makalesinin yanısıra bu konuda üç adet basılmış kitabı bulunuyor: “17 Ağustos Sonrası Marmara’da Deprem Riski”, “Vatandaş için Deprem Rehberi”, “İstanbul Depremi”.
Ekonomi, tarih ve strateji üzerine siyasi ve ideolojik incelemelerde de bulunan Üşümezsoy’un, bu konularda pek çok kitabı bulunmaktadır.

Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, 5 Ekim Cumartesi günü saat 16.00’daki “Büyük İstanbul Depremi Spekülatifleri” konulu söyleşisinin ardından kitaplarını imzalayacak…- BÜLTEN- 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık