Tunceli’de ittifak: ‘Komünist başkan’ TKP adayı olarak seçime girecek

Tunceli için aday gösterilen Ovacık’ın komünist başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayı olarak listede yer alacak.

Tunceli’de ittifak: ‘Komünist başkan’ TKP adayı olarak seçime girecek
  • 12 Ocak 2019, Cumartesi 20:30

Maçoğlu, 2014’teki yerel seçimde TKP adayı olarak oyların yüzde 36,06’sını alarak Tunceli’nin Ovacık ilçesine başkan seçilmişti. Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Maçoğlu’nu 31 Mart’taki seçimde Tunceli kent adayı olarak göstereceklerini açıklamıştı.

Yazılı açıklama yayınlayan TKP, yerel seçim hedeflerinden bahsederken Maçoğlu’nun ‘bütün kısıtlara karşın halkçı belediyeciliğin başarılı bir örneğini kolektif çalışmayı esas alarak sergilediğini’ ifade etti.

Açıklamada şöyle dendi: “Fatih Maçoğlu, partimizin de içinde yer aldığı geniş bir ittifakı temsilen bu kez Dersim Merkez Belediye Başkan adayıdır. Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun Dersim merkez ve dört ilçede göstereceği belediye başkan, belediye meclisi ve il genel meclisi adayları seçimlere Türkiye Komünist Partisi adayı olarak katılacaklardır.”

SMF, Ovacık için Hayati Güngören, Hozat için Yılmaz Cesur, Pülümür için Birgül Ateş Çicek, Mazgirt için de Derya Öz’ü aday göstermişti. Bu adaylar da listeye TKP adıyla girecek.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık