TÜPRAŞ'ın eski CEO'su İBB Genel Sekreteri oldu

Koç Holding bünyesindeki TÜPRAŞ'ın eski CEO'su Yavuz Erkut'un İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne Genel Sekreter olduğu resmen açıklandı.

TÜPRAŞ'ın eski CEO'su İBB Genel Sekreteri oldu
  • 05 Temmuz 2019, Cuma 12:19

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği için adı geçen Yavuz Erkut'un, bu göreve resmen atandığı açıklandı. Enerji sektöründen gelen Yavuz Erkut, Koç Holding bünyesindeki TÜPRAŞ'ın eski CEO'luğunu yapmıştı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 24 Haziran'daki yazısında "Duyduğum kadarı ile Belediye’deki en önemli görev olan genel sekreterliğe, TÜPRAŞ'ın eski CEO’sunu getirecekmiş" diyerek Erkut'u işaret etmişti.

YAVUZ ERKUT KİMDİR?

Giresun’da 1955 yılında doğan Yavuz Erkut, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Wales Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde yapan Erkut, 1979’da çalışma hayatına TÜPRAŞ’ta başladı.

2005-2015 arasında TÜPRAŞ CEO’luğu yapan Erkut, Azerbaycan devletinin petrol ve doğalgaz şirketi SOCAR’ın Türkiye Başkanlığı’na da üstlenmişti.

23 Haziran’da yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu, Yavuz Erkut’u İBB Genel Sekreter olarak görevlendirdi. - ARTI GERÇEK

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık