• 24 Mayıs 2019, Cuma 12:15

DERSİM Mİ, TUNCELİ Mİ?

ATATÜRKÇÜLÜĞÜN, MİLLİCİLİĞİN, HALKÇILIĞIN, MİLLİYETÇİLİĞİN, TÜRKİYECİLİĞİN, CUMHURİYETÇİLİĞİN SINANMA, DENENME NOKTASI:

"DERSİM" Mİ, TUNCELİ Mİ?

Sözüm ona TUNCELİ Belediye başkanı "komünist" Fatih MAÇOĞLU, geçmişte yerel özerklik adı altında hendek eylemlerine neden olan PKK'nin sanal organı HDP ile el ele vererek Tunceli Belediye Meclis Üyelerinin oy çokluğu ile Seyit RIZA'nın İngiltere'nin desteği ile çıkardığı gerici isyanın bastırılmasının ardından, bölgenin ve artık bir cumhuriyet kenti olan şehrin halkının sağlam karakterini ifade etmesi için ATATÜRK'ün özellikle TUNCELİ diye koyduğu, rahmetli Kamer GENÇ'in göğsünü siper ederek bölücü ve gericilere karşı cesaretle savunduğu TUNCELİ'nin adını "DERSİM" yapmış!
Bu ne aymazlıktır?
Bu ne cesarettir?
Ama asıl soru, MAÇOĞLU, bu cesareti nereden ve hangi güçten almaktadır?
Etrafımızı kuşatan, ülkemize her gün ulu orta tehditler savuran, en son S 400'lerle ilgili olarak "Bu savunma sistemini alırsan ne yapacağım, görürsün" diye ultimatom veren emperyalist ABD'den cesaret almaktadır. 
Sıkıştığımızı sanıyorlar!
Yanılıyorlar!
19 MAYIS 2019 ateşi, geçmişte olduğu gibi bugün de emperyalist kuşatmayı dağıtacaktır.
Anti-elmpertalist devrimci, halkçı, anti-feodal genç Cumhuriyete asi olan, emperyalist İngitere destekli, derebey artığı gerici Seyit Rıza'nın kentin meydanına dikilen ve devrimci Tunceli Halkı'nın sağlam karakterine aykırı olan, aslında yasal olmayan bu heykeli de hak ettiği yeri bulacaktır.

ABD sermayesine dayanan ve ülkemizde etkin kılınan FOX TV'nin acar sunucusu Fatih PORTAKAL da bu konu ile ilgili olarak, "Dersim" ve TUNCELİ tartışmasını boş bir tartışma olarak yorumlayan bir tweet atmış! 
Gerçekten bu, boş bir tartışma mıdır? 
Yoksa Atatürk mü, karşı devrim mi;
Bugünden bakarsak: TC mi, ya da bir bölümü sözüm ona "KÜRDİSTAN" diye bölünmüş Türkiye mi? 
Ya da Türk Milli devleti mi, Fatih Portakal'ın çalıştığı televizyonun patronunun memleketi emperyalist ABD mi?
Boş tartışma mı gerçekten? 
Bu tartışma, çok ciddi bir tartışmadır.
ABD'nin estiği gürlediği bu günlerde özellikle!
ABD'nin dayılanmasına, esip kükremesine, ültimatom vermesine güvenip hiç kimse Türk Milleti'ne, Türk milli devletine ayar vermeye kalkışmasın! Altında kalırlar!
Sayın Portakal gerçekten siz kimsiniz?
Kimden yanasınız?
Amerikan malı bir televizyonu yetşi malı (!) imiş gibi yelesi ay-yıldızlı aslanların yatağında 1 numara (!) yapan, her konuda fikri olan Sayın Portakal, cumhuriyet için "Dersim" ve TUNCELİ arasındaki farkın önemini kavrayamaz mı hiç?
Peki, çekindiği şey nedir?
Kahraman gibi ağırladıkları, yerel seçimler öncesinde pohpohladıkları, öve öve göklere çıkardıkları ve hatta yere göğe sığdıramadıkları "komünist" başkan Maçoğlu'nun zamansız dökülen foyası yüzünden olabilir mi?
Her şey bir gün açığa çıkacaktır.
Nereden gelirse gelsin, azgın ve hukuk tanımaz emperyalist saldırı, tehdit ve ülke içindeki her türden 5. kol faaliyetleri behemehal dağıtılacaktır.
Türk Milleti'ni 1919 yılında olduğu gibi KUVAYI MİLLİYE ruhu, çelikten bir zırh gibi sarıp sarmalamaktadır. 
Dost düşman, herkes görecek ve Türkiye'nin ne olduğunu anlayacaktır.

"Korkma!" sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak!


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık