• 27 Mayıs 2019, Pazartesi 19:02

DİKKAT EDELİM!

ABD'NİN BALKANLARDAKİ SON ATAĞINA DİKKAT EDELİM!

ABD, BOP çerçevesinde başlattığı ülkemizi kuşatma faaliyetini, Doğu Akdeniz'den sonra Yunanistan'ın Dedeağaç kentinde, diğer Balkan ülkeleri ile tatbikat adı altında bölgeye yığdığı askeri güçlerle genişletmektedir.

Ülkemiz etrafındaki emperyalist kuşatma giderek daralmakta, tehdit artmakradır.

Açıkça söylemek gerekirse, bazı aklıevveller bu işin ülkemiz için nasıl bir tehlike yarattığını görmek ve göstermek, bu duruma uygun bir savunma hattı yaratmak, milleti en geniş hatta birleştirmek çabasına girmek yerine fitne yaratarak milli bir zaafın yaratılmasında bilerek ya da bilmeyerek bir dağıtıcı rolü siyasi ahkam kesmek adına oynamaktadırlar.

ABD'nin ortakları ile 1914 yılında vatanımız üzerinde uygulamaya koydukları gibi, kara ve mavi vatanımızı bugün de işgal hazırlıklarını küçümsemek ya da bu harekâtın sadece AKP ve MHP'ye karşı olduğunu ima etmek, Türk milletini, Türk milli devletini yok etmek amacıyla hazırlanan bu hayasızca emperyalist saldırıya karşı uyarmamak ve aksine gizlemek gafletten de öte bir çabadır.

Bu tutumu, dost, iyi niyetli ve doğru kabul etmek asla mümkün değildir.

Bu emperyalist saldırı hazırlığına karşı, öncelikle Atatürkçüler, vatanseverler, milliyetçiler, vatan toprağını düşmana vermek istemeyen ayağı vatan toprağına basan her TC yurttaşı ve bütün Türk Milleti hazırlıklı olmalı, en geniş milli direniş mevziini yaratmak zorundadır.

Gaflet, dalalet ve ihanet, bazen geç ama eninde sonunda mutlaka fark edilebilir.

O nedenle 1919 yılı ve o günlerde, Atatürk önderliğinde bütün milleti birleştirerek en kötü koşullarda yapmak zorunda kaldığımız milli kurtuluş devrimi tarihi, bize ders olsun!

ATATÜRK, sadece tarihî bir figür değil, mazlum milletlere ve elbette bize de hâlâ emperyalizmden kurtuluş yolunu gösteren devrimci bir önderdir.

Unutma sakın!


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık