• 02.04.2017
Aytur Gezer

Aytur Gezer

Neşem Olurmusun Mersin?

Eralp Ertaş ve Sevim Kıyak iki çok özel yavrumuz .Mersin Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama Okulundaki yüzlerce özel öğrenciden ikisi sadece.Eralp ve Sevim ziyaretimize geldiler ,davetiye getirdiler.Duygulanmamak ne mümkün.Karadeniz'de Horon,Çanakkale'de zeybek, Ankara'da misket,Van'da şirvan halayı oynamak istiyoruz diyorlar.Tüm bu oyunları oynayabilmek etkinlikleri hayata geçirmek üzre bir çoban ateşi yakmış Mersin Hüseyin Polat özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Bülent Şengül çalışma arkadaşları ile velileri ile.Bir dernek kurmuşlar ''Mersin İlgi özel Çocuklar Spor Kulübü ve Eğitim Derneği''.
''Neşem olurmusun Mersin ?'' diyerek çıktıkları yolda'' Neşem olurmusun Türkiye ?'' diyebilmek için kurmuşlar derneği.
Dernek olarakda bu özel çocukları hayatla çok daha fazla bütünleştirmek için,onların hayallerini gerçekleştirmek için ilk adımı atmışlar.Büyükeceli'de bulunan Ulu Resort Otel'de öğrencilerin aileleri ile bir hafta sonu doya doya vakit geçirmelerini sağlayacak çok güzel bir etkinlik.
Tabiki bu etkinliklerin bir maliyeti var ,Okul Müdürü ve Dernek Yöneticileri finansal destek için davetiyeler bastırmışlar ,ziyaretlerle şehrin her kesiminden destek bekliyorlar .Attıkları bu adımlar uzattıkları eller boş kalmıyor sımsıkı tutuluyor anlattıklarına göre, zaten özde yapılmak istenen ,etkinliğklerin de temel amacı hayatımızın gerçeği bu çocuklarımızın da yaşamlarına dikkat çekmek ,engelli,özel öğrenciler konusunda gösterilmesi gereken hassasiyetler için farkındalık yaratmak.Yenişehir kaymakamı İl Milli eğitim Müdürü Adem Koca,İl SağlıkMüdürü Aytekin Kemik ,Dr. Mustafa Özarslan,Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin,Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz ve Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas  şuana kadar bu adımları yürekden destekleyen uzatılan elleri sımsıcak tutan  bürokrat olmanın ötesinde samimi gönül insanları hepsine yürekden teşekkürler.
Ziyaret anında tanışmanın mutluluğunu yaşadığım Okul Müdürü Bülent Şengül'e,Özel Eğitim Öğretmeni Sevil Erol'a,Öğrenci velilerinden Sultan Akdoğan'a ,diğer Öğretmen ve velilere bu sabır dolu ,özverili emek ve gayretleri için, samimi sımsıcak şefkat dolu yürekleri ile bu özel öğrencilerimizi kucakladıkları için minnet ve şükranlarımı sunuyorum.
Bununla birlikte Engelli Otel açılışı yapan,uzatılan her mikrofon ve kameranın önünde engellilere sahip çıkma edebiyatı yapan,iş yapmaktan öte iş yapıyor görünen,seçilmişlere ,atanmışlara,STK temsilcilerine de birçift sözümüz olacak.
Tribüne oynamanıza ,hamasi attığınız sloganlara eyvallah da birazcık ara verin, sahip olduğunuz egodan,mevkiden makamdan,saadet ve mutluluğunuzdan iki dıkım fedakarlıkta bulunun ''Neşem Olurmusun mersin ? '' diye soran bu çok özel çocuklarımıza bir nebze mutluluk neşe verin.
Verin ki Mersin Neşe versin Türkiye neşe versin...


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.