• 22.01.2017
Gazeteci Gözüyle

Gazeteci Gözüyle

Belediyeler ve Kamu Kuruluşları Karlı Dağdan Serin!

Ülkemiz Olağanüstü halden geçiyor. Terör örgütleri ile mücadele HÜKÜMET nezdinde aralıksız sürüyor. Cumhurbaşkanı, Başbakan, İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı başta olmak üzere herkes canla başla mücadele ediyor. Bu uğurda, 667 - 668- 669 – 670 – 671 – 672 – 673 – 674 – 675 – 676 – 677 – 678 – 679 – 680 - 681 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler çıkartıldı ve uygulamaya konuldu.
On binlerce Kamu Çalışanı görevden atıldı, ihraç edildi, işine son verildi, haklarında adli işlem yapıldı. Özellikle Kamu kurum ve kuruluşlarının başındakiler rahat hareket etsinler diye, devlet KHK’larda onları da rahatlatacak ve hareket kabiliyetlerini genişletecek maddeler koydu.

667 sayılı kararnameyi iyi okuyun. Bu kararnamenin 9.uncu maddesini iyi okuyun. Ne diyor?!

“Bu Kanun Hükmünde Kararname kapsamında karar alan ve görevleri yerine getiren kişilerin bu görevleri nedeniyle hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluğu doğmaz.”

668 sayılı kararnameyi okuyun. Bu kararnamenin. 37.maddesini iyi okuyun.  Ne diyor?!

“15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında karar alan, karar veya tedbirleri icra eden, her türlü adli ve idari önlemler kapsamında görev alan kişiler ile olağanüstü hal süresince yayımlanan kanun hükmünde kararnameler kapsamında karar alan ve görevleri yerine getiren kişilerin bu karar, görev ve fiilleri nedeniyle hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluğu doğmaz.”

Sonra Aynı devlet 677 sayılı KHK’yi çıkartıyor. Orada ne söylüyor? Bu kararnameyi dikkatli okumakta fayda var.

“İptal edilecek ihaleler” başlıklı bölümde,

MADDE 8 – (1)3/7/2005 tarihli ve5393 sayılı Belediye Kanununun 45 inci maddesinin ikinci fıkrasına göre belediye başkanı veya başkan vekili görevlendirilen belediyeler ve bunların bağlı kuruluşları ile sermayesinin %50’sinden fazlası bu belediyelere ait ortaklıklarda, 5/1/2002 tarihli ve 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanununa göre imzalanan her türlü mal veya hizmet alımları ile yapım işlerine ilişkin sözleşmelerdeki yüklenicilerin, terör örgütlerine iltisakı veya bunlarla irtibatı olduğunun Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bildirilmesi ya da imzalanan bu sözleşmeler nedeniyle belediye menfaatinin önemli ölçüde ihlal edildiğinin belirlenmesi halinde bu sözleşmeler belediye başkanı veya belediye başkan vekili tarafından tek taraflı olarak resen feshedilir.

(2) Bu maddede belirtilen hallerde ayrıca protesto çekmeye gerek kalmaksızın kesin teminat ve varsa ek kesin teminatlar gelir kaydedilir. İhaleyle ilgili olarak yüklenicilere herhangi bir şekilde ceza, tazminat ya da başka bir ad altında ödeme yapılmaz.

Şimdi ETRAFIMIZDAKİ BELEDİYELERE KAMU KURUM VE KURULUŞLARA ŞÖYLE BİR BAKIYORUZ. Küçük dilimizi yutmamak elde değil. Hayretler içinde kalıyoruz. Bir kısım Belediyelerde ve kamu kurum ve kuruluşlarında FETÖ/PDY kapsamında soruşturmalar olmuş, Gözaltılar olmuş, Tutuklamalar gerçekleşmiş, olmuş ta olmuş….

Gözaltına alınmışlar adli kontrol ile serbest kalmışlar ama yargılanmaları devam edenler var. Tutuklanmışlar bir süre yatmışlar, ardından itirazlar nedeniyle mahkemelerce adli kontrol şartı ile bırakılmışlar fakat yargılamaları sürenler var. Yine tutuklanmış ve her tür itirazı ret olmuş yargılaması sürenler var. Bunun yanı sıra bunların içinde MEMUR yada Kamu çalışanı olanlar ihraç edilmişler haklarında idari tedbirler bakanlıkça uygulananlar var.

En önemlisi bu soruşturma ve kovuşturmalar kapsamında tutuklanan, gözaltına alınan içinde BELEDİYELER, KAMU KURUM VE KURULUŞLARI İLE İŞ YAPAN iş adamları, firma sahipleri, ticaret erbapları var. Ve bunlar içinde devlet kesin amir hükümlü ibareler koymuş. 

Yani 15 Temmuz darbe girişimi sonrası elbette BELEDİYELER VE KAMU KURUM KURULUŞLARI YAPTIKLARI İHALE VE ALIM SATIMLARDA mülki amire soruyorlar. 

Ama öncesi! Öncesinde yapılan iş ve ihaleler ne olacak?!

15 Temmuz öncesi adam iş almış, ihale almış, mal satmış, hizmet alımı yapılmış V.S bunların durumu ne olacak?! 

Bunlar içinde TUTUKLU, GÖZALTINDA OLAN, YARGILAMASI SÜRENLER VAR! 

Bunların aldıkları işler, üstlendikleri işler neden iptal edilmez ve neden bir işlem yapılmaz, bunun devletin ilgili makamlarınca acilen araştırılması gerekir. 677 sayılı KHK nın 8.nci maddesi açık. Neden gereken yasal işlem yapılmaz, sorulması gerekir!.

Şimdi, “neredeymiş, nerde varmış, bu dediğin nerede varmış, kim yapmamış, kim görmezden gelmiş” der gibi ABŞAL KAPŞAL ağzında laf geveleyenler vardır. Hemen cevap veriyorum. O anlamazdan, bilmezden gelenlere…

Hangi belediyelerde ve kamu kurum ve kuruluşunda FETÖ/ PDY soruşturması, kovuşturması yapılmış ise ve burada gözaltı, tutuklama işlemleri yapılmış ise, bunların içindeki isimleri tek tek tarayıp devletle iş yapan, kamu ile iş yapan kim varsa çıkartın. 

Çok mu zor?! Niye yapmıyorsunuz?! İlla size isim adres verilerek ihbar mı yapılması lazım?! 

Elinizde kaynaklar veriler var. Yaptığınız iş ve ihaleler ortada. İnceleyin bunları alanları, içlerinde hakkında yasal işlem yapılanları bulup, bunlar hakkında gereken tedbiri alın. Zor mu?! 

Yapmamanızın bir sebebi olabilir mi?! 

Acaba bu işlerde sizinde bir ilinti ve bağlantınız olabilir mi?! 

Aidiyet, iltisak, irtibatınız olabilir mi?! 

Niye bunların aldıkları iş iptal edilmez bir düşünün.

Sonra?! Sonrası şu. VATAN MİLLET SAKARYA... İyi de be bilader, Yaptığın uygulama hiç de vatan millet Sakarya cinsinden değil. 

“VATAN MİLLET SAKARYA, BİZİM TORBAYADA AKAR-YA!” cinsinden oluyor. 

Şu torbaya artık akmasın. Biraz da devleti, milleti, memleketi düşünün. O torbanız batsın. Ne dolmaz bir torbaymış bu torba. Sizi gidi TORBACILAR SİZİ!...

Utanmadan sıkılmadan FETÖ soruşturmaları geçirip gözaltına alınanlar ve hatta tutuklananların yakınları ile boy boy resimler paylaşabiliyor, sosyal medyada görüntü yayabiliyorsunuz. Yine bunların birinci derecede yakınları ile siyasette yol yürüyebiliyorsunuz. TÜKÜREYİM SİZİN VATANSEVERLİĞİNİZE….

Sizin yapacağınız Bir şey yok, yapmazsınız da, çünkü ÇARKIN İÇİNDE SİZDE VARSINIZ. 

O yüzden ben kendimce bu türden olanları inceliyor, tek tek EKAP sayfasından aldığı işleri çıkartıyor, bu arada tutuklananların yakınları hangi siyasi partide ne görevde, hangisi hangi kurumda ne görevde, hangi kurumda hangi firma hizmet üstlenmiş, bu firmalar gizli FETÖCÜ mü değil mi, KRİPTO firmacı mı değil mi, Bu firmaların içlerine siyasilerin yakınları nasıl yerleştirilmiş, firmalarda kimler bunları temsil ediyor, hazırlıyorum…

Elimle Götürüp SAVCIYA sunacağım. Bundan önce BURADA yazdıklarımı savcıya bir dilekçe ekinde sunmuştum. 

Bundan sonrakini ise Bu soruşturmaların tepesinde olan insana KLASÖRLER halinde üstünde dilekçem ve ekleri yazarak sunacağım. Hadi kapatsınlar, görmezden gelsinler.

Bu devlet sadece benim değil, hepimizin, hepinizin.

Unutmayın. HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR. 

Sahte sosyal hesaplar açıp ona buna saldıran, sindirmeye kalkan, çamur atan, soruşturma ve kovuşturmanın seyrini değiştirmeye kalkan ise İNSAN DEĞİL,  O.Çoçuğudur.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.