• 16.04.2017
Gazeteci Gözüyle

Gazeteci Gözüyle

Kedi buysa Ciğer nerde?!

Hocanın hikâyesine döndü. Kedi buysa ciğer nerde, ciğer buysa kedi nerde?
Mersin’de olacakları bilmek için MÜNECCİM olmaya gerek yoktu. Günler, haftalar öncesinden uyardık, yazdık, ilgiliyi yetkiliyi dürtükledik. Ne oldu?! Hiç… Kocaman bir hiç. Neticenin bundan daha kötü çıkması mümkün değil. 
Utanmadan, sıkılmadan, halen çalıştık, çok iyi mücadele ettik gibi laflar söyleyen ve işgal ettiği koltuğu sarılıp bırakmayanlar var.
Yuh ya!
Çekin ellerinizi o ulvi koltuklardan, defolun gidin. Çünkü gerçekçi çalışmadınız, özverili olmadınız, samimi ve içten davranmadınız, uyarılara aldırmadınız, bilerek, isteyerek ve teammüden Mersin’i bu hale getirdiniz.
Benim söylemim EVET’çilere… 
Evet kısmında mücadele ettiklerini, EVET çıkacağını, en az yüzde 50- 52 çıkacağını söyleyen atan tutan kesime.
Ak parti ve MHP camiasına…
Nerde sizin bu oylar?!
Nereye gitti?
Biz size bu çalışma şekliniz ile EVET çıkartamazsınız dedik mi, Dedik!
Daha iyi, düzgün, daha etkin çalışın dedik mi, Dedik!
MHP sahada yok, ciddi bir çalışma yapmıyor, Nerede bu MHP’li kardeşler, niye sokaklarda gezinip EVET diyeceğiz çalışmaları yapmıyorlar, özellikle Belediyelerin başkan ve yöneticileri ile meclis üyeleri neden sahada etkin bir şekilde yoklar dedik mi, Dedik!
Ak Partinin il ilçe teşkilatları kendilerini kandırıyorlar, sosyal paylaşım sayfalarında atıp tutuyorlar, sahada ciddi çalışan yok, Bakan boş beleş programlara katılıyor, gittikleri yerler hep aynı yerler dedik mi, Dedik!
Desek ne olacak ta…
İşte sonuç…
Biz haklı çıksak ne olur, çıkmasak ne olur.
MHP’nin onca belediyesine ve yereldeki egemenliğine rağmen, “Lidere sadakat diyen” camianın Mersin’de oy vermediği aleni belli.
Yerel seçime bakarsanız, MHP yüzde 32 almışken, Ak Parti yüzde 28 almıştı. İkisinin toplamı 60 eder. 
Genel seçime bakarsanız, Ak Parti 31.04, MHP 21.36 almıştı. Toplarsanız, 52.40 yapar.
Hangisini baz alırsanız alın, Referandum da alınması gereken rakam, bu birlikte hareketten dolayı en az yüzde 50 olmalıydı, ciddi bir düşüş var.
Merkezdeki büyük ilçelerden biri olan ve MHP’nin kalesi durumundaki Toroslarda yerel seçimde, yüzde 35.9 oy alınmış, Tarsus’da 35.7 oy alınmış.
Ak Parti ise Aynı ilçelerde Toroslarda, 26.9 oy alırken, Tarsus da ise yüzde 20 oy almış.
Referandum da Toroslarda yüzde 40.07 EVET çıkıyor, Tarsus da ise yüzde 35.8 EVET çıkıyor.
Bu oranlara göre, herkes samimi çalışsa idi, EVET’lerin Toroslarda, yüzde 62 civarı, Tarsus’da ise yüzde 55-56 çıkması gerekirdi. 
Bırakın bunu, Bu iki ilçede yüzde elli bile çıksa idi, derdik ki, bir samimiyet var, içtenlik var, çalıştılar ama olmadı…
Ne içtenlik var, ne çalışma var, ne de kimsenin umurunda oldu. Üstelik uyarmamıza rağmen olmadı.
Şimdi birde utanmadan sıkılmadan başarılı çalıştık diyebiliyorlar, oturdukları koltuktan kakmamak içinde kırk çeşit bahane üretiyorlar.
Mersin’in durumunun böyle olacağı çok önceden belli idi. 
Bu nedenle Gerek Ak Parti Gerekse MHP çatısında bulunan teşkilatların tüm kademelerinin elden geçmesi ve değişmesi elzemdir.
Gerisi sizin bileceğiniz iştir.
Bu arada Referandum sonucu ülkemize, devletimize, milletimize hayırlı uğurlu olsun.
EVET çıktı. 
Kıl payı ile de olsa çıktı.
Artık herkes Züğürt Ağa’daki Şener Şen tiplemesi gibi, “BENİM OY NERE GİTTİ” sorusunu kendine sorsun, etrafına sorsun.
Çünkü kime sorsak ben verdim diyecektir!
Siz verdiyseniz, bu hayırlar nerden çıktı?!
Genel Başkanlar acilen kedi buysa ciğer nerde, ciğer buysa kedi nerde sorusunu sormalı, bu teşkilatları alaşağı etmelidir. Çalışacak insanların elini tutmalıdır.
Aksine durum, Mersin’de Ak Partiyi önümüzdeki ilk seçimde daha da kötü duruma sokacaktır.
Yazık günah!


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.