• 17.04.2014
Gazeteci Gözüyle

Gazeteci Gözüyle

Kocamaz’ın Hz. Ömer Adaleti!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen MHP’li Burhanettin Kocamaz’ın göreve gelmesinden bu yana çok bir zaman geçmedi. Daha Çiçeği burnunda derler ya, öyle bir durum.

Fakat İş başına geldikten sonra Belediyede ilginç olaylar gerçekleşmeye başladı.

Atamalar, görevlendirmeler, iş başına getirilen isimlere bakınca Gülüyoruz ağlanacak halimize…

Dilerim güzel işler yapar, güzel eserler bırakır.

Ama görüyorum ki, Başkanımız kimseyi takmıyor, her şeyin en iyisini ben bilirim havasında, birde etrafına doluşmuş olan KARALDAN ÇOK KRALCI GEÇİNENLER var, işte esas mesele bunlarda.

Göreceksiniz, kısa süreç içinde bu kişiler Başkan Kocamaz’ı yıpratacaklar, tavır ve davranışları ile tutumları ile icraatları ile başkana en büyük zararı verecekler.

Dilerim Başkan erken uyanır ve bunların etrafından uzaklaşmasını temin eder.

Yoksa yazık olur.

20 yıla yakın Tarsus gibi bir ilçede başkanlık yap, gel burada il merkezinde umulan ve beklenen hizmeti vereme!

Başkan Tarsus’da iken sık sık Hz. Ömer adaletinden bahseder ve yaptığı iş ve icraatlarda Hz.Ömer adaleti ile hizmet sunduğunu söylerdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinde ise gelir gelmez astırdığı tabela akıllarımızda.

Mazbatasını aldı belediyenin kapısına bu yazıyı hemen astırdı.

Mersin Belediyesi'nin kapısına 'Rüşvet alan da veren de cehennemliktir' yazıldı.

Bu işin ilk haberi ise MİLLİYET gazetesinde 3.4.2014 günü şöyle yer aldı:

http://www.milliyet.com.tr/mabatasini-aldi-belediyenin/gundem/detay/1861675/default.htm

Linkin üzerini tıklayıp kendiniz haberi okuyunuz.

Bu arada ben bu Hz. Ömer adalet işini daha öncede duymuştum. Dedim ki bu başkanın şimdki sözü değil, bir araştırayım. Google dedeye girip tıkladım. Karşıma Tarsus DHA kaynaklı iki haber çıktı. Birisi HÜRRİYET, diğeri yine MİLLİYET.

Her ikisinin de linklerini buradan atıyorum, kendiniz üzerlerini tıklayıp okuyunuz. Yorum yapmak istemiyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/hz-omer-adaleti-39176215

http://www.milliyet.com.tr/2000/08/20/siyaset/siy04.html

Kısacası bu haber içeriğinde Başkan Kocamaz’ın eşi hanımefendi ile ilgili, kendi yetkisini kullanarak yaptığı bir resmi tasarruf ve sonucunda gazeteciler konuyu kendisine sorunca da “Hz. Ömer adaleti” dediği yazıyor.

O zaman re oluyor, niye soru soruyorlar ve haber içeriği ne, kendisi ne gibi bir tavır alıp cevap veriyor, şu haberlere bakar mısınız?

Yukarıdaki iki linkin içeriğini okuduktan sonra, bu haberdeki çalışmanın ve icraatın neresinde Hz. Ömer adaleti denen olay, bu duruma uyuyor kendiniz karar verin.

Başkanım, daha şimdiden böyle bir tavır olur mu?

Belediyeyi idare ederken, kanundan, yasadan, yönetmelikten, genelgelerden ve bu husustaki örf ve adetten sapmadan çalışma yapmanızı öneririz.

Bizlerin yazdıklarını ve ortaya koyduklarını da size karşı husumet ve kin olarak zannetmeyiniz.

İnanın basının görevi, uyarmaktır.

“Kimin hangi konuda bir bildiği var ise, Cumhuriyet Savcılığı makamı orada duruyor. Elindeki belge ve bilgi ile gidip başvursun” demek her zaman doğru bir yaklaşım değildir.

Biz GAZETECİYİZ.

Görevimiz Kamuoyunu aydınlatmak, bilgi ve veri ile ortaya çıkan olaylarda devlete ve devletin ilgili makamlarına yardımcı ve yararlı olmak.

Bu makamlar her seferinde Savcılık makamı olmaz. Kimin, hangi kurumun hakkında yazıyorsak, o kurumun ilgilisini ve yetkilisini uyarıyoruzdur. MEDYA, YANİ BİZLER, HATALAR DÜZELTİLSİN, TOPLUMSAL, İDARİ TASARRUF YARALARI İYİLEŞSİN, YANLIŞLARDAN DÖNÜLSÜN DİYE ELEŞTİRİYOR VE YAZIYORUZ. BU SİZLERE ZARAR VERMEZ, AKSİNE SİZE VE BAŞINDA BULUNDUĞUZU KURUM KRULUŞA FAYDA SAĞLAR…

Onun için bizleri art niyetli, yalan haber yapan gibi değerlendireceğinize, sunduğumuz belge ve verileri inceleyip, varsa bir eksik işlem tamamlayın, ayıbı ortadan kaldırın, işleri düzeltin diye yazıyoruz.

Başka bir niyetimiz yok!

Hz. Ömer adaleti büyük bir adalettir.

Eğer bunu gerçekten icraatlarınıza yansıtırsanız, sizi kimse yıkamaz.

Ama lafta kalırsa, rafta kalırsa, sonunuz hüsran olur.

Allah’a emanet olun.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.