• 15 Eylül 2019, Pazar 14:47
MustafaGÖKTAŞ

Mustafa GÖKTAŞ

MANSUR YAVAŞ MODELİ

Haber ilk çıktığında bizim haber sitemizde de yer verdik.  Mansur Yavaş halk marketler projesini açıklamış ve nasıl işleyeceğini aktarmıştı. Kaybolan BAKKALLIK müessesesini nasıl canlandıracağının işaretlerini vermişti. 27 Ağustos 2019 günü. Haberin linki : http://www.haberanaliz.net/magazin/ankarada-halk-ekmekler-yerine-halk-marketler-geliyor/6273

Severiz yâda sevmeyiz. Beğeniriz yâda beğenmeyiz. Mansur Yavaş’ın bu fikri ve uygulamaya koyacağı sistem eğer tutar ise çok harika bir iş olur. Batmak ile karşı karşıya kalan BAKKAL esnafına can suyu olduğu kadar, üreticiye de çok büyük destek olur. Tarladan rafa gelinceye kadar kırk çeşit yoldan geçen ve vergi üzerine vergi binen, ayrıca aracıların maliyeti de eklenince vatandaş pahalı ürün tüketmek durumunda kalıyordu.

Şimdi Belediye desteği ve öncülüğünde tarladan meyve sebze üretenin malı direk bu halk market dediğimiz eski bakkallara getirilip satışa arz edilecek. Mükemmel bir şey... Aracısız katlanan vergi yükü oluşmadan...  Sadece tarladaki ürün değil, eti, sütü, yumurtayı, peyniri, zeytini, ekmeği kısacası büyük AVM’lerde aldığınız her şeyi bu marketler aracılığı ile (BAKKALLAR) halka sunacaklar.

Tebrik ediyorum. Kanayan bir yara idi. İnşallah kalıcı bir çözüm olur. Tüm belediyelere örnek olmasını diliyorum.

Yine Komünist başkan deyip FATİH MEHMET MAÇOĞLU’nun yaptığı işler basına yansıdıkça insan kendini helal olsun demekten geri alamıyor.  Oda küçük bir ilçede kooperatifleşmeyi, el ele vererek üretim yapmayı başardı. Çok şeyleri başardı ve örnek işler yaptı. Bu iki ismi şimdilik yazıyorum. Daha başka örnek isimlerde var. İlerleyen zamanlarda aktaracağım.

Yerel yönetimler çok önemli. Belediyeler ÇALMADAN, İSRAFA GİTMEDEN, HALKIN YANINDA DURARAK çok büyük işlere imza atabilir ve bozulan sistemi tamir edebilirler. Halkımız güvenmek istiyor. İnanmak istiyor. İnandığı ve güvendiğine sarılmak istiyor. Başarı birbirimize sevgi ve saygı ile sarılmakta. Onunda özü güven duygusu. O yıllardır yok edilen güven duygusunu oluşturmak için yeni seçilen belediye başkanları ve kadrolarına çok büyük tarihi görev düşüyor. Bu büyük sorumluluk.

Halkın size olan güvenini yıkmayın. Bu duyguyu güçlendirecek çalışmalar ve uygulamalar yapın. Bu ülke hepimizin. Kalkınmak, gelişmek, büyümek, insanca ve uygarca yaşamak hepimizin hakkı.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Dost Dost 17.09.2019 01:13

Mansur Yavaş beyin Halk Market modeli,Güvenli gıda projesi,paydaş yönetimine verdiği değer,her projesinde halka sorması,anket düzenlemesi,sürdürilebilir enerji ile ilgili projeleri,afet yönetimi vb çalışmaları takdire şayandır.Yavaş Yavaş Ankara sloganı da bunları ifade ediyor sanki.Muhabbetle,

yukarı çık