• 26 Ekim 2018, Cuma 21:03
MustafaGÖKTAŞ

Mustafa GÖKTAŞ

TERÖR İLE MÜCADELE

Evet, 15 Temmuz ve sonrasındaki gelişmeleri hep birlikte yaşıyoruz.

FETÖ ile mücadele dendi, FETÖ/PDY ile mücadele dendi, bu konuda çok sayıda göz altı ve tutuklama yaşandı, halen devam ediyor.

Fakat, bu mücadeleye gölge düşüren, toplum içinde yara haline gelen dillendirilen husuları sizle paylaşmak isterim.

Önce, KİM BU DEVLETE HAİNLİK YAPIYORSA, KİM TÜYÜ BİTMEDİK YETİMİN HAKKINI YİYORSA, KİM BULUNDUĞU MAKAMI KULLANIP HAKSIZLIK VE USULSÜZLÜK YAPIYORSA, ALLAH'INDAN BULSUN!

Şimdi, bir bakıyorsunuz 15- 20 kişi gözaltında.

Bunlardan birileri etkin pişmanlıktan faydaanıyor, birileri ise ben OKUYUCUYUM - YAZICIYIM - MEŞFARETÇİYİM diyerek ve birilerinin tuttuğu tutanak ve raporlar ile yada başkaca usul ve esaslar ile serbest kalıyor.

Elbette yargının işine burnumuzu sokacak değiliz.

Ama o yargı hepimize lazım.

Adil, hak ve hukuk gözeten, dürüst işlem yapan bir yargı hepimizin hakkı.

Yargı önüne kollukça konan istihbarati raporlar ile fezlekeleri, kolluğun tuttuğu tutanakları çok dikkatli incelemeli.

Hadi KRİPTO tiplerse...

Meşhur GİZLİ TANIK meselesi var.

Son günlerde moda.

Gizli tanık oluyorlar, paçayı kurtarırken, hiç alakası olmayan isimleri yakıyorlar.

Hele ki, bu gizli tanık mevzusu Emniyet ve Adliye çatısından olur, serbest kalır, hiç ceza almaz, mesleğe geri döner ve bu kişiler FETÖ/PDY kapsamlı soruşturma ve kovuşturmalarda, etkin görevalırsa, o mücadelden doğru, adil sonuç beklmeyin.

Demem şudur.

Eğer adam emniyetteki görevini, makamını, mevkisini, konumunu korumak için itirafçı olmuş ise, gizli tanık olmuş ise, elbette devlet için sonunda iyi bir iş yapmış, ancak onu ne diye bu mücadelede aktif halde çalıştıracaksınız ki, bu doğru olur mu?

En azından bu mücadelede değil, yan görevlerde, etkin olmayan birimlerde, elinden bu işle ilgili yapılan mücadelenin belgelerinin geçmeyeceği yerde çalıştırmak doğru olmaz mı?

Adliye ve Emniyet de bu husulara çok dikkat etmek gerek.

Yoksa tutulan tutanaklar, yazılan raporlar, olay yeri tutanakları, ihbar tutanakları, sosyal çevre araştırmaları, dosyadaki iş ve işlemler kasıt kokar, dürüst işlem ilkesi ihlal edilerek, yasal olmayan delil toplanarak, kişilerin masumiyet karineleri yok sayılır, ömür boyu lekelenirler.

Özellikle Emniyet ve Adliye de bu hususlara çok dikkat etmek gerek.

Göreve getirilecek kişilere, görev verilecek kişilere çok çok dikkat ve hassas araştırma gerek.

Cumhurbaşkanımızın ikazları ve uyarılarını anlamak istemeyen, ısrar ile bildiğini okuyan bir kesim var.

Önümüzdeki günler yargı ve emniyetde yeni bir temizlik başlayacağı, bunun için ise  devletin çok titiz çalışma yaptığı, Yeni açılacak cezaevleri ile beraber cezaevleri müdürleri ve idari yapıda da köklü değişikliklerin olacağı gelen bilgiler arasında.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık