• 27 Temmuz 2019, Cumartesi 15:19
MustafaGÖKTAŞ

Mustafa GÖKTAŞ

ÜLKENİN GERÇEKLERİ

Ülkenin gerçeklerini hepimiz biliyoruz. En önemli sorun EKONOMİ. İşsizlik, açlık yokluk...

Ama bakın şu kesim par kansın, bu kesim işlerini düzeltsin mantığı ile BAYRAM TATİLLERİ uzatılır. &azıktır günahtır. Üreten değil tüketen toplum olduğumuz açıkça ortada.

Devlet kendi personelini düzgün çalıştıramıyor. Allahtan korkun. Personelin yüzde 50 sini yüzde 30 kapasite ile çalıştırırken diğer yarısını hiç çalıştıramıyorsunuz. Birde kakmışsınız tatil uzatıyorsunuz. Elimden gelse Haftada sadece bir gün tatil yaparım. Cumartesi pazarı devlet kurumlarında tatil olmaktan çıkartırım. Yazık bu devlete ve millete ya!

Devlet dairelerini bir gezin personelin 8 saatlik mesaisini nasıl geçirdiğini teşhis edin. 4 saat çalışıyor ise vallahi ve billahi diğer 4 saati zaten kakara kikiri ile geçiyor. Yapmayın. Kul hakkı, yetim hakkı, şehit hakkı...

EMEKLİ MAAŞLARI

Emekliye sözde zam yapıldı. Komedi. İnsan utanır ya. Yüzde 5. Akaryakıt, elektrik, doğalgaz’a yüzde 15 -25 zam geldi. Nerede kaldı senin emekliye verdiğin zam?! İnsaf, vicdan, merhamet yahu!!! Emekliyi ölüme terk ediyorsunuz. Evinde tencere kaynamıyor. Et girmiyor ama dert bitmiyor. Şu intibak yasasını da artık bir an evvel çıkarın. Her işe, her şeye para bulan devlet EMEKLİYEDE bulsun. Mutfaktaki ateş, piyasadaki ateş, üfürükle tükürükle geçmiyor!!!

SURİYELİLERİN BAYRAM İÇİN GİDİŞLERİ

Bunları her bayram memleketlerine uzun kuyruklar oluşturarak giderken izlediğimde, BİZ ENAYİMİYİZ diye aklıma geliyor. Bunlar savaştan kaçmışlar canlarını zor kurtarmışlar, biz de insanlık adına kapımızı açmış barındırıyormuşuz....

İyi de nasıl oluyor bu gidiş gelişler?! Ramazan’da gittiler, şimdi kurban bayramı yine gidiyorlar. Neymiş akrabaları orada imiş. İyi de, bunların sözde canı tehlikede, orada oturan akrabalarının ki değil mi?

Bu işte bir gariplik yok mu?

Bizim ülkemizde 4 milyona yakın Suriyeli artık çok büyük sıkıntılar yaratıyorlar. Yaşamsal sorunlarımız artıyor.  Ülkemize uyum sağlayamıyorlar, asayiş sorunları artıyor, işsizlik sayımız artıyor...

Suriyeli göçmenler şimdiden büyük sıkıntıları başlattılar yarınlarda daha büyük ve içinden çıkılamaz sorunlar haline gelecek. Millet artık evlerine dönsünler diyor...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Atakan Tutkyilmaz Atakan Tutkyilmaz 27.07.2019 18:11

Emekli , maaşına Zkaryakıta doğalgaza elektriğe -25 zam yapılacağını bilerek oyunu kullandı. Keza çiftçi memur da öyle.Saygideger yazar , lütfen rica ediyorum emekliyi memuru işçiyi çiftçiyi düşünmek size kalmasın.

yukarı çık