• 11 Temmuz 2019, Perşembe 18:59
PolitikANALİZ

Politik ANALİZ

AK PARTİ MERSİN -1-

Eğer bu kez de tabanın sesine kulak tıkar ve il ilçe teşkilat başkanlarını ve yöneticilerini belirlerken, yine aynı adamlara sorar ve akıl alırsanız, Ak Partiyi Mersinde bitirirsiniz.

Sizin bu yaptığınız yanlışı daha önce ANAP ve DYP Mersin de yaptı ve Mersin de çöktü gittiler. Sonrasında O partiler yok olup gittiler. Daha sonra aynı isimler ile kuruldular. Ama o yeni kurulanları söylemiyorum. 1980’lerin ANAP ve DYP’sinden bahsediyorum. Neyse.

Ak parti Mersin’e tam 15 yıldır çöreklenmiş bir ekip, takım, kadro var. Bunlar il başkanlığını kendi aralarında paslaşarak yıllardır aynı daire içinde tayin ettirdiler. Gelen heyetler eski il ve ilçe başkanları ile görüşürler, onlar önceden ağız birliği yaptığı için kendi aralarında 3 isim belirlerler. Hangisi olursa diye, birbirlerinden haberleri yokmuş gibi çevirir o isimleri gelen genel merkez yöneticilerine sunarlar. Birde eskiden beri genel merkezde yakın oldukları isimlere de o isimleri fısıldarlar. Kamuoyu oluşturup yine kendilerine yakın ismi getirirler.

Son İl başkanlarına bakın. Kimseyi karalama derdinde değilim. Fatih Kısa, Mustafa Gültak, Mekin Salt, İsmail Taşpınar, Cesim Ercik... Bu isimler geçmişten beri hep aynı ekip ve takım, yakın arkadaş olmuşlar, biri il başkanı ise diğeri ilçe başkanı olmuş, Ak parti Mersin’de il ve ilçelerde bunların arzuları ile şekillenmiş. Tabi bu isimlerin beraber hareket ettikleri parti içinde ve dışında başkaca isimlerde var. Onlarda eğer il ilçede değillerse değişik mevki ve makama getirilerek birliktelik bozulmamıştır.

Şimdi gelinen nokta hiç iç açıcı değildir.

Eğer Ak Parti kısa süre içinde Mersin de her kesime hitap edebilecek, kuruluş felsefesine ve ortaya koyduğu ilkelere sadık bir il ilçe başkanı ve yönetimleri oluşturmaz ise çöker gider.

Oluşacak il ilçe başkanları ve yönetimlerini belirlerken yine tepeden ayarlanmış vekiller ve genel merkez yöneticilerini Mersin’e gönderip şekillendirme başarı sağlamaz. Bunu bilin.

Geniş bir yelpazeyi tutmak için siyaseti iş olarak görmeyen, işi ticarete dökmeyen, REİS in kamuoyundaki kredisini bozdurup bozdurup harcamayan, partiden almayan, partiye veren, ehil, kültürlü, dinamik, vizyon sahibi insanları o çatıya toplayın.

Üç günlük yönetici olmuş, kart bastırıp resmi kurum gezip tayin atama, ihale kovalayan, işe adam sokmaya çalışan bu arada komisyon almaya kakanlar ile yol yürünürse, felaket olur.

Bu yanlışı yapmayın, yaptırmayın.

Kısacası AK PARTİYE bu kez hainlik yapmayın.

Aklınızı başınıza alın, küskünü, dargını, dışlananı toparlayan barıştıran, çözüm üretecek olan, kentin sorunları için gayret sarf edecek olan kadrolara yer verin.

Mersin Ak Parti 10-15 ismin isim belirleyeceği yönetimlere mahkûm edilmemeli.

Bu şehirdeki dinamikleri yok saymayın.

Devam Edeceğim...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık