• 21 Ağustos 2019, Çarşamba 12:12
PolitikANALİZ

Politik ANALİZ

MERSİN AK PARTİ -19-

Mersin Ak Parti ile ilgili çok şey yazdık. Kızanlar küsenler oldu. Önemli değil. Şimdi utanmadan bizi AK PARTİ düşmanı gibi ilan etmeye kalkıyorlar. Klasik metot. Önemli değil. Ellerinde kara fırçaları olanların yapacağı bir şey yok. Karalasın dursunlar. Haber sitemiz TİCARİ BİR KURULUŞ DEĞİLDİR. Nüfus kâğıdı olan KÜNYE bölümüne bakarsanız kurulduğumuzdan bu yana bu not orada yazar. Reklam alalım, ilan alalım, ticaret yapalım işimiz olmadı, olmaz. Ancak siyasi partilerin mensupları, milletvekilleri, belediye başkanları, ilgili bakanlıklar bize BASIN BÜLTENİ ATARLAR İSE, bunu yayınlıyoruz. Atmazlar ise, onları kendimiz takip edip, haberlerini yapacak değiliz. Kimsenin yağcılığına soyunmuş değiliz. AK PARTİLİ vekiller ve diğerleri de kendilerinin basın açıklama metinlerini atarlar ise onlara da yer veririz. Mersin halkı şunu bilmeli. Bu köşeyi onlar için açmışız. Bu köşenin dışında birde MERSİN ANALİZ isimli köşemiz var. Neyse…

Uzun süredir Mersin Ak Parti için, büyümesi, daha güçlenmesi için yazılar yazdık. Hepsi burada. Eleştirdik, eksiği gediği ortaya koyduk. Şimdi elimde bir video var. Vatandaşlar göndermiş. Eski Bakanımız Lütfi Elvan Sogucak da halkla konuşuyor. Hitap ediyor. Sizlere parke taşı gönderdik aldınız mı diye soruyor. Muhtar ve mahalleli hayır almadık diyor. Bakan il başkanı Cesim Ercik’e dönüp bakıyor. O da mahallenin ihtiyacı yok vermedik diyor. Mahalleli ve halk ihtiyacımız var deyince Elvan, il başkanına diyeceğini diyor. Tamamen bir organize eksikliği, koordinasyon eksikliği var. Bu da teşkilattan kaynaklanıyor. İyi yönetilmemekten kaynaklanıyor. Bunu hep söyleyip yazıyoruz. Dertleri PARTİ, MERSİN HALKI, HİZMET olmuş olsa, bu hatalar olmaz. Ama Mersin deki yöneticilerin böyle bir derdi yok. Oturmuşlar koltuklarına, kapmışlar o makamları, Mersin’e ve Mersin’liye bir faydaları yok ancak kendilerine düşünsünler. Mersin bu tavrı hak etmiyor ve istemiyor.

Şimdi buradan bir kez daha sesleneceğim ilgili ve yetkilisine, Özellikle bu ilgili ve yetkili, AK PARTİNİN GENEL MERKEZİ, EN BAŞTA DA REİSİMİZDİR.

667 KHK ile Kapanan Derneklere Ait bir Üye Listesi var. Bu liste Devletin elinde var. Bendede var. Orada binlerce insanın ismi var. Ve bu insanların birçoğu hakkında FETÖDEN işlem yapıldı. Bir kısmı halen yargılanıyor. Bir kısmı ceza aldı ancak bölge istinafa giden dosyaları var. Kesinleşmedi yani. Yargı devam ediyor. Yargının devam ettiği kısımla ilgili yorum yapmıyorum. Yapmam da.

Ancak bilinen bir gerçek var ki, .bu dernekler ve vakıflar 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile FETÖCÜ dernekler ve yapılanmalar olduğu için kapandı. Bizi ilgilendiren kısmını dile getirmek istiyorum. Nedir O? O, şudur! Bu liste devletin elinde mi, elinde. Emniyet ve istihbaratın haberi var mı, var. Ak Parti iktidar mı, iktidar. Genel merkez bu listeyi eline alabilir mi, alır. Elinde yok mudur, sanmam, vardır… Yoksa kendilerine mail yolu ile atarım. Ben bir gazeteci olarak o isimlerin tamamını buradan yayınlayabilirimde. Ama bunu hem kendime yakıştıramıyorum, hem de partiye zarar vermek istemiyorum. Daha ne diyeyim?!

Benim gösterdiğim duyarlılığını AK Parti Genel merkezi de göstersin istiyorum. Şu an Mersin İl başkanlığı ve ilçe başkanlıklarında kademelerde görevli aktif çalışan, kaç kişinin adı, bu 667 sayılı KHK ile kapatılan denek ve vakıflarda kurucu, yönetici, aktif üye şeklinde geçiyor?! Bunlar hakkında herhangi bir yasal işlem yapıldı mı, yapılmadı mı? Yapıldı ise ne oldu, yapılmadı ise ne oldu? Bu ayrı bir konu… Ancak adları o listelerde yer alanların halen aktif yönetici olması yâda kademelerde yer alması REİSİN FETÖ ile mücadelesine gölge düşürmez mi?  Taban bunu görüyor. Sizse gönül verenler, partiye oy verenler biliyor. Zaman zaman bizlere mesajlar atıyorlar. Bu nasıl iş, böyle mücadele mi olur diyenler var. Şimdi bunu dile getiriyoruz diye size düşman mıyız? Hayır! Ama bu işlere titizlikle el atıp ayıklamak ve dikkatli bir şekilde yol yürümek gerekmez mi?  

İşin tuhafı bu listelerde adları geçenlerin bazıları hakkında yasal işlem yapılıp yapılmadığını bilmiyorum, fakat bildiğim şu, o ismi geçenlerden bazıları FETÖDEN yargısı devam edenler hakkında gidip mahkemelerde o sanıklar hakkında lehine ifadede vermişler. O ifadelerde mevcut. O lehte ifade verenlerin adları, bu kapatılan derneklerde geçiyor. Kim için lehte ifade veriyor? FETÖDEN yargılanan hakkında veriyor. İyi adamdır, Fetöcü değildir diyor. Peki, kendisi kim? Kendisi de FETÖDEN kapatılan dernek ve vakfın üyesi, kurucusu, her ney ise… Adı bu listelerde var mı, var. Peki nasıl bir iş bu?! Bu nasıl bir FETÖ ile mücadele ve REİSE nasıl destek olmak?!

Siz REİS’in ve patinin yanında ve hizmetinde misiniz, yoksa neyin peşindesiniz?! Bu soruya sormak bizim hakkımız değil mi? Artık yeter! Partiye zarar vermeyin. İsmi orada geçenler, yargıda aklanmadıktan sonra aranızda olmasınlar. İsmi orada geçenlerin bir gün hakkında dava açılacakmış gibi tedbirli olup listelerinize almayınız. Ben kamu adına son kez bir uyarı vazifemi yaptım. Siz bilirsiniz. Listeyi görmedim, haberim yok diyen bana telefon açsın, kendisine mail ile atayım.

Şimdi geleyim bir başka önemli ayrıntıya. İl başkanı yapacağız diye adlarını öne sürdüğünüz bazı isimlerde o listelerde mevcut. Yapmayın! Yazık edersiniz. Ayrıca Son zamanlarda eski Vekil Yılmaz Tezcan’ı buradaki etkinliklerde görür olduk. Kendisi başka bir ilde şu an ekmek parasını kazanıyor. Fakat birkaç zamandır buradaki etkinliklerde, buradaki 15 yıldır etkin olan ekiple gezdiğini görüyoruz. Söylenen şu. Yılmaz Tezcan’ı il başkanı yapacaklar. Bakın yazıyorum. Tutmaz. Mersin bunu kabul etmez. Ha, siz seçenekler sunuyorsunuz belki. Her zaman yaptığınız gibi. Üç dört isim ortaya atıp, işinize gelen birini oraya oturtma çabasında olabilirsiniz. Ama Mersin halkı artık bu 15 yıldır aynı eller arasında yer değiştiren nöbetleşme sistemli başkanlıkları istemiyor. Bence dikkat edin! Bu son şans… Bunu kötü kullanırsanız Ak Partiyi Mersin’de bitirirsiniz.

Devam edeceğim.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık