• 21 Temmuz 2019, Pazar 13:12
PolitikANALİZ

Politik ANALİZ

MERSİN AK PARTİ -8-

Değerli kardeşlerim, Dün REİS açıklamalar yaptı. Ailem bile olsa affetmeyeceğim. Kimse hak etmediği makamda oturmayacak dedi. REİS’in adını ve şanını kullanmaktan artık vazgeçin. REİS, herşeyin farkında.

Mersin’de Gerek Reis’in gerekse bazı bakanların adını kullanmayı çok seven bir kısım tipler var. Kendilerine kimse dokunmasın, bulaşmasın, parti içinde yer edinsinler, semirsinler diye.  

Hatırlar mısınız vakti ile bu ekip içinden biri il başkanı idi. Partililere çiçekçisi, fıstıkçısı yayıyordu. Kız kardeşi doktormuş hem de Cumhurbaşkanımızın doktoru. Böyle yayıyorlar. Doktor olduğu doğru ama cumhurbaşkanımızın değil. Ama kimse onu yukarı şikâyet etmesin cesaret edemesin diye üflüyorlar. Bir gün HİLTONDA toplantı var. Hayrunisa Gül gelmiş. Tüm partililer orada. O il başkanının eşi ve kardeşleri de orada Hayrunisa hanımın yanında oturuyorlar. Kadınlardan biri gitti o kişiye sordu, yalan ortaya çıktı. Ve bu durum yayıldı. Aynı şekilde bir dönem Hayati Yazıcı büyüğümüzün adını istismar edenler oldu.

Bir başkası Eski DYP-DP çizgisinden geliyor oğlum Doktor, Cumhurbaşkanımızın doktoru diyerek partide yer yapmaya çalışıyor. Bir yandan da bir başka bakanın adını ve ona yakınlığını kullanıyor. Öte yandan İsmail Taşpınar döneminde listeye giriyor, Taşpınar onu icraatları karşısında gölgede kalınca bir sonraki listesine almıyor. O da kılıcı çekiyor Taşpınar ve ekibine yanına aldığı bakan ile veryansın yıpratma yarışına giriyor.

Yine DYP-DP çizgisinde olup vakti ile o çatıda iken bile beldesinde MHP adayına açık açık çalışıp, Ak Partiye kin kustuğunu herkesin bildiği, haşlıkçı ve boşta gezer, tayin atama yapan Cengiz’i tanımayan yok. Bir dönem Mezitli ilçe başkanlığı yapan Mustafa Yıldız ölmemiş yaşıyor. Sorun MHP’ye çalıştığı yalan ise, Ak Parti karşıtlığı yalan ise düzeltme yapacağım. O da bakanın adını kullanmıyor mu?

Şimdi Gündemde Adalet Bakanımız var.

Benim atamdan dedemden akrabadır.

Ben ağzımı açıp bir şey demiyorum.

Ama hemşerisi olanlar akrabayız, eniştesiyim, geliniyim diyerek şu an hangi makamlardalar ve parti içinde nasıl boru öttürüyorlar.

ATT olan kişi geliniyim diye başhemşire veya sorumlu hemşirelik yapıyor ve doktoru, başhekimi karşısında tir tir titriyor...

Bu mu adalet...

Bi açın sorun bakalım Adalet Bakanımızın öyle ahım şahım yakınlığı ve desteği var mı?

Bir diğerleri Emniyet Eski Genel Müdürü ile İŞKUR Genel müdürü ile çok yakınım, kankam, biz ne dersek o olur havasında geziyor.

Ak Parti bu mu yani?!

REİS bu olan bitenleri sizce görmüyor mu?!

Görenler aktarmıyor mu?!

İl ilçe başkanlarını seçerken ehliyet ve liyakate önem veriniz.

Yönetimlerde öyle. Artık kimse PARTİDEN ALMASIN, versin...

Parti ALMA ağacı değil.

Gelen giden il ilçe başkan ve yöneticilerini devletimizin MİT diye bir birimi var, zor değil, ekonomik ve sosyal yönden araştırıp incelesin.

Ak partiden önce, Ak partide görev aldıktan sonraki hali diye.

Yanlış isek söylesinler.

Adam meclis üyesi olurken para ile olursa, torpil ile olursa, geldiği yerde işleri paraya tahvil eder. Artık YETER!!!

Gerçekten Ak Parti kuruluşundaki genlere dönmeli.

Mersin ADIYAMAN gurubu olarak bilinen Tantuniciler, Menzilciler, Madımakçılar üçgeninden, Maraş’ın Sakaryacı, Hakyolcu, Bataryacı, çiçekçi, fıstıkçı beşgeninden, Karadeniz’in İsmail ağacılarından, tatlıcı, pastacı, uncu, patiserici, takımından, geçmişin Hizbullahçı ekibinden silkinip kurtulmalı.

 Aksine durum Ak Partiyi Mersin’de çökertecektir bunu görün artık.

Mersin çok renkli bir kenttir.

Düşünün adam il başkanı ilçe başkanı olmuş kendi arabasına binmiyor yönetimindeki adamın arabası ile geziyor ve o arabaya kadın almıyor.

Yönetimlerde görev alanlar kendi arabalarını getirmeyip başkalarının arabaları ile etkinliklere gidiyorlar.

Herkes birbirini enayi yerine koymaya utanmıyor.

Hâlbuki her görev alan aracını getirse her araca da normal 4 partili oturtulsa, bir etkinliğe giderken en az 500 kişilik kalabalık olur.

Ama yapmazlar.

Çoğu partiden almaya gelmiş, vermeye değil.

Verenleri araştırın. Kaç kişi partiye kendinden veriyor, kaç kişi gelmiş bu parti sırtından semirmiş bakın...

Ak Parti bu kardeşim. İktidar partisi. Neye ihtiyacı var?

Yönetimleri belirlerken sözde hali vakti yerinde insanları seçiyorsunuz ve hepsinin aracı var.

Ne diye etkinliklerde araçlarını getirip imkânı olmayan 4 partiliyi bindirip de faaliyete katılmıyor.

Kimse kimseyi kandırmasın. Fedakârlık yapacakları bulup yönetimlere alın.

Ahtapotları, yiyicileri, kemiricileri değil.

Devam edeceğim...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Yakup guney Yakup guney 22.07.2019 07:55

Ağzına kalemine saglik

yukarı çık