• 03.10.2016
Sağlık Analiz

Sağlık Analiz

Bakanlıktan Müfettiş Gelmiş

O kadar yazıldı çizildi, duyuruldu, ama bizim beylerimizin astığı astık, kestiği kestik düzeni ile çalışmaları devam etti.
Kimse bu kişilere, ne yapıyorsunuz, ne yapmaya çalışıyorsunuz, neden böyle yapıyorsunuz, niçin bu şekil davranıyorsunuz demedi, diyemedi.
Sağlık Bakanımız Recep Akdağ geldi ve biz ondan hep umutlu olduk.
Sağlık da devrim gibi kararlar alıp uygulamaya sokan kişi olarak tanınan Akdağ’ın kendisinden eminiz, düzgün bir insan olduğunu çok iyi biliyoruz.
Geçmişte çok soruşturmalar açtı, açtığı soruşturma sonucu kimlere nasıl davrandı biliyoruz.
İş olsun, torba dolsun diye çalışma yapmaz.
Memleket sevdası, millet sevdası doruk noktada olan sevgili sayın bakanımızın sağlıktaki kokuşmuşluğa dur diyeceğini biliyorduk ve kendisinden sonra yapılan tüm hataları tek tek temizliyor ve düzene sokuyor.
Bizim ısrar ve inatla Kamu Hastaneler Birliği adı altında kurulan (KHB) çatısındaki yapılan iş ve icraatlar ile ilgili gündeme taşıdıklarımızı hep sümen altı ettiler.
Kimin ne yaptığı umurunuzda olmayabilir ama bizim umurumuzda.
Yazdıklarımız bu köşede duruyor. Köşenin eski bölümlerine girin bakın.
Özellikle MERSİN ilinde dönen oyunları, yaşananları tek tek kaleme aldık.
İhalelerdeki yanlışlıkları, devletin kaybını, idarecilerin vurdumduymaz çalışmalarını, torpil müessesesini nasıl işlettiklerini, bunların parti içindeki uzantılarını yazdık durduk.
Bu tipler hem Ak Partinin hükmi şahsiyetine zarar verdiler, hem Sn. Cumhurbaşkanına, Başbakana hem de Sağlık alanına çok zarar verdiler.
Bu duruma isyan eden, itiraz eden, elini kaldırıp yaptığınız yanlış oluyor diyen içlerindeki tertemiz isimleri de gözlerini kırpmadan harcadılar.
Kurdukları düzene ayak uydurmayan kim varsa uzaklaştırdılar.
Oysa o düzen, yanlış ve devlet yararına olmayan, millet yararına olmayan, tüyü bitmedik yetimin hakkını yok sayan bir düzendi.
Şimdi öğrendik ki MÜFETTİŞ GELMİŞ…
Hoş gelmiş, sefalar getirmiş…
Rivayet şudur.
Geçmişten geri beri tüm ihaleler, alım satımlar ve idarenin yaptığı icraatları denetleyecekmiş.
İnşallah öyledir ve gerçekler ortaya çıkar.
Ama geldikten sonra kimseye çaktırman kapalı kapılar ardında incelemelerini yapar, kurum içinde KHB kurulduğundan bu yana gelip geçen tüm idarecileri çağırıp dinlemez ise, gelen giden personeli dinlemez ise, sürgüne gönderilen, atılan itilen personeli dinlemez ise, yapılan iş ve işlemleri didik didik incelemez ise, ihaleler ve alım satımları teker teker geçmişi ile beraber incelemez ise yazık eder.
YEMEK- BİLGİ İŞLEM- MR- ÇAMAŞIR başta olmak üzere KHB kurulduğundan bu yana tüm ihaleleri teker teker en ince ayrıntısına kadar incelemez ise yazık eder.
Özellikle şu ADSM’nin Yenişehir semtinde açmış olduğu yer için kiraladıkları binanın öncesini ve sonrasını iyi incelemez ise yine yazık eder.
Atamaları, görevlendirmeleri, uzman diye atananları, uzmanlık verilenleri, uzmanken bir çırpıda kaldırılıp atılanları teker teker incelemez ise yine yazık eder.
ADSM de yapılan yerel tahkikatte kurumu zarara uğratanlar hakkında yasal işlemler neden başlatılmadı, başlatıldı ise niye böyle gelişmeler yaşanıyor?
Mersin KHB kurulduğu günden bu yana istenen, arzulanan başarıyı verememiştir ve Mersin Sağlık alanında yetim kalmıştır.
Sayın Bakan Akdağ’a güvenimiz sonsuzdur.
Ama biz bir kere daha yazalım ve ilgililerin dikkatini çekelim istedik.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.