• 26.03.2017

Doktorlar, hemşireler ve hastalar!

Doktorlar, hemşireler ve hastalar
Sağlığımız söz konusu olduğunda, birlerinden asla ayrılamayan unsurlardır!
Hastalandığımızda ilk aklımıza gelen hemen doktora gitmektir.
Doktor muayene eder, hemşireler ve sağlık personeline havale eder.
Muayene neticesinde teşhis konmuşsa ilaçlar yazılır veya hastanın sağlık durumu ciddi ise başka polikliniklere sevk edilir veya hastanın durumu ağırsa hastaneye yatışı yapılır tedavisi başlar.
Doktorların en yakın meslek arkadaşları hemşireler olup, hastanın kanının alınmasından, damar açmaya, pansuman yapma dahil çok sayıda tedavi edici veya ölçüm aletlerin kullanılmasını bilir ve hasta üzerinde ölçümleri yapar.
Hemşireler yaptıkları tedavileri resmi kayıtlara geçirir ve ilgili doktorlara hemen her gün hesap verir.
Bu kadar özveriyle çalışan her gün sayıları hızla artan hastalara ve hastalıklara yetişmeye tedavilerinin eksiksiz yapılmasını sağlamaya çalışan Doktorlara ve hemşirelere bu eli öpülesi insanlara karşı densiz, duyarsız kendini bilmez cahillerin hemen her gün saldırdıklarına basın haberlerinde şahit oluyoruz.
Biz Doktorlarımızın ve hemşirelerimizin kıymetlerini biliyoruz ve onlara her zaman teşekkür ediyoruz.
Onlar olmasa sağlığımızı kime kimlere emanet edebilirdik?
Allah onları başımızdan eksik etmesin.
Bu sıralar sağlık sorunlarım arttı!
İnanın tedavim için evime devletimizin doktorları, hemşireleri "Evde sağlık hizmeti" aracı ile geliyor, muayyene ediyor ilaçlarımı yazıyor, iğnemi yapıyor hatta ilaçlarımı temin edip evimize getiriyorlar.
Bu hizmetleri o muhteşem doktorlar ve hemşireler yapıyorlar.
Unutmadan kanser tedavim için "Evde sağlık hizmetleri müdürlüğü" ekipleri her kemoterapimde rahatça ilgili hastaneme gidip gelmemi sağlıyor gerekli aracımı tüm imkanlarını seferber edip gönderiyorlar.
İkametim Karaburun olup Evde hasta hizmeti aracım İzmir'deki yani yaklaşık 100 KM ötedeki kemoterapi aldığım Atatürk Eğitim ve araştırma hastaneme götürüp getiriyorlar.
Yani kısa bir mesafe değil bu gidiş gelişler.
Kimin için?
Ben ve benim gibi bu hizmeti alan ağır hastalar bu hizmeti alırken çok memnun oluyorlar.
Dualarımız hep sağlığımıza hizmet için alın teri döken yardımcı olan bu görevlilerimize, doktorlarımıza ve hemşirelerimize oluyor.
İşte o sevgili doktorlarım içinde teşekkür etmem gereken başta Evde sağlık hizmeti veren ekiplerimize ve başındaki Müdürlerimize, doktor ve çalışan ekiplerimiz olmak üzere İzmir Karaburun Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Dr. İsmail Yalçın'a, yine aynı hastanemizin Doktoru Sayın Evren Erdoğan Tantürkü'ye yine aynı hastanenin hemşiresi Sayın Derya Gökmen'e, yardımcı personel Hamdi Çelik'e ve Mehmet Gülhan'a, Atatürk Eğitim ve araştırma hastanemizin Hematoloji bölümü Uzman Doktoru Sayın Hatice Demet Kiper Ünal'a ayrıca aynı hastanemizin BT bölümü sekreteri Nurten Balcı'ya çok çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız diyorum.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.