ARBEL Gıda ve Arslan'lar açıklama yaptılar: İftira ile karşı karşıyayız

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ARBEL Gıda ve Arslan'lar açıklama yaptılar: İftira ile karşı karşıyayız
ARBEL Gıda ve Arslan'lar haklarında çıkan PKK söylentileri ve basında çıkan haberlerden sonra HASAN ARSLAN kendi sosyal medya hesabından açıklama yaptı. İşte o açıklaması:

ARBEL Gıda ve Arslan'lar haklarında çıkan PKK söylentileri ve basında çıkan haberlerden sonra HASAN ARSLAN kendi sosyal medya hesabından açıklama yaptı. İşte o önemli açıklaması:

BASIN AÇIKLAMASI

Bugün ne yazık ki bazı basın organlarında, konuyla hiçbir ilgi ve alakası olmayan, üretim kapasitesi ve ihracat oranıyla ülkemizin göz bebeklerinden sayılabilecek ARBEL şirket unvanının başlıkta verildiği, şahsım Hasan ARSLAN, ağabeyim Mahmut ARSLAN ve şirket yöneticisi Bilal KAYAR hakkında kamuoyunu yanlış yönlendiren ve bazı odakların penceresinden kaleme alındığını düşündüğümüz bir haber yayınlanmış ve bu nedenle kamuoyunu doğru bilgilendirmek için bu açıklamada bulunma gereği hasıl olmuştur.
Yukarıda da belirttiğim gibi söz konusu dava ile yöneticisi olduğum ARBEL şirketinin uzaktan-yakından bir ilgisi bulunmamaktadır. Buna rağmen haber başlığında şirket unvanına yer verilmesinin hukuk ve mantık yönünden hiçbir izahatı olamaz. Dünya bakliyat sektöründe önemli bir konumda bulunan, üretim ve ihracat devi bir şirketin unvanının haksız ve mesnetsiz şekilde karalanmasının, şirkete ve dolayısıyla ülkemiz ekonomisine zarar vermekten başka bir amacı olmadığı kanaatindeyim. Bu hususta yasal süreç başlatılacaktır.

Haber içeriğinde de hakkımızda PKK bölücü terör örgütüyle ilgili birtakım iddialar ileri sürülmüştür. Aslında bu iftiranın temeli, FETÖ/PDY terör örgütü üyelerinin etkin olduğu dönemlerde atılarak ailemize ve şirketlerimize kumpas girişiminde bulunulmuş, Fetöcülerin ciddiyetsiz iddiaları barındıran sözde ihbar mektupları gönderip akabinde de kendi kendilerine soruşturma başlattıkları ve 17/25 Aralık 2013 yargı darbe girişiminin başarıyla bastırılmasından sonra da iddiaların tamamen ARSLAN ailesine kurulmak istenen kumpasın senaryosu olduğu ortaya çıkmıştır. Nitekim bu hususta ülkemizin ilk FETÖ davalarından olan ve halen Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılaması devam eden, ailemizin müştekisi olduğu dava açılmıştır. Ayrıca dönemin fetöcülerinin defalarca kez ailemizi attığı bu PKK iftirası sebebiyle başlatılan soruşturmaların hepsinde “KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINDA DAİR KARAR” verilmiştir.

Ailemiz hakkında ifade verdiği belirtilen ve Mersin İstihbarat Şube Müdürlüğünde büro amiri olduğu yazılan Mustafa Uğur HATİPOĞLU isimli şahıs da hem yukarıda belirttiğim FETÖ davasında hem de ailemizi uzun yıllar usulsüz dinlemesi nedeniyle Mersin 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada sanık olarak yargılanmaktadır. Bu şahsın, FETÖ/PDY terör örgütü üyeliğinden dolayı meslekten ihraç edilmiş olduğu, ARSLAN ailesini ve şirketlerini yıllarca usulsüz dinlemekten dolayı yargılandığı ne yazık ki kamuoyundan saklanmış, sanki halen görevdeymiş gibi bir izlenim yaratılmaya çalışılmıştır. Çünkü söz konusu haber tamamen ailemizi karalamak maksatlı olup objektiflikten uzaktır. FETÖ/PDY terör örgütünden ve kendisinden şikayetçi olmamız üzerine açılan iki davada yargılanması nedeniyle ailemize karşı kin ve nefret besleyen bu müfterinin beyanlarına itibar ederek ailemizi karalayanlar hakkında da hukuki süreç başlatılacaktır.

Yine haber içeriğinde hakkımızda şikayetçi olduğuna yer verilen Necat GÜLSEVEN isimli şahıs ile ailemiz arasında hiçbir hukuki veya ticari ilişki söz konusu olmayıp ne yazık ki bu şahıs tarafından ciddi şekilde dolandırılmamız ve bunun üzerine hakkında şikayetçi olmamız sebebiyle, o da ailemize iftira atanlarla işbirliği yaparak misilleme amacıyla trajikomik iftiralarda bulunmuştur.

Kamuoyunca şunun çok iyi bilinmesini isteriz ki, bizler hayatını üretime, ihracata, kalkınmaya ve kalkındırmaya atamış vatansever iş adamlarıyız. Ne FETÖ/PDY hain terör örgütüne ne de PKK bölücü terör örgütüne bugüne dek prim vermediğimiz için fiili ve hukuki saldırı eylemlerine maruz kaldık. PKK bombalı saldırı yaptı, FETÖ ise polislerini ve savcılarını ailemizin üzerinden eksik etmedi. Biz bu saldırılara ne yazık ki çok alıştık ve her defasında da hukuki mücadelemizi başlattık, her defasında da adalet tecelli etti ve aklandık.

Bizim ne PKK bölücü terör örgütüyle ne de başkaca bir örgütle münasebetimizin olmadığını görmemek için amiyane tabirle kör olmak gerekir. Bu husus aile olarak ülkemize yaptığımız yatırımlardan, üretime ve ihracata verdiğimiz önemden, istihdam ettiğimiz vatandaşlarımızın sayısından dahi net olarak anlaşılabilir.
Herkes istediğini yazmakta, çizmekte özgürdür ancak bunların hukuk ve adalet nezdinde mutlaka bir karşılığı olacaktır. Çünkü gerçeklerin er ya da geç mutlaka ortaya çıkma gibi bir huyu vardır.

Saygılarımla,
Hasan ARSLAN

Açıklamanın yer aldığı hesap linki: https://www.facebook.com/Arbelhasanarslan/posts/693855454324072 

Bu açıklamanın ardından yüzlerce beğeni ve yüzlerce yorum geldi. Her okuyan Mersin'li Arslan ailesine sahip çıktı. Ülkeye katma değer yaratan insanlarsınız. Üzelmeyin mesajları yağdı. ARBEL gıda ve ARSLAN ailesi Mersin'de el üstünde tutulan bir aile.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İşi Ehline VerelimÖnceki Haber

İşi Ehline Verelim

Ülkücü Mahir Kavalcı Kocamaz'a seslendiSonraki Haber

Ülkücü Mahir Kavalcı Kocamaz'a seslendi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!