Emekli, bir türlü yemekli olamıyor...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Emekli, bir türlü yemekli olamıyor...
Çıktı çıkacak denen İNTİBAK YASASI, emeklinin ağzına çalınan bir parmak bal gibi yapılan haberlerle algı yaratmaya devam ediliyor. Emekli çok zor durumda yaşam kavgası veriyor. Çoğu 1500-1800 arası maaş alıyor ve açlıkla yoklukla iç içe yaşıyor. Ama verilen komik zamlar ile sanki çok büyük iş başarılmış gibi algı yaratan haberler yapılıyor. Gerçek çok acı... Emekli, aç, açıkta, yoksullukla iç içe ve perişan halde...

Yıllardır Emekliye türlü çeşitli vaat verenlerin vaatleri HAYAL olmaktan öte gidemedi.  Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), 2000 yılında önce emekli olanlara yapılan intibak düzenlemesinin 2000 yılından sonra emekli olanlara da uygulanmasını talep etmişti. Olacak, sabır edin, bekleyin, her şey güzel olacak denerek Emekli, oyalanıp durdu. Emeklilerin çoğu açlık ve yokluk sınırının altında maaş alıyor. Bağkur emeklisi 25- 30 yıl prim ödeyen vatandaş 1500- 1800 arası maaş alırken 2000 öncesi emekli olan ile 2000 sonrası emekli olanlar arasındaki adalet ve eşitlikte sağlanmış değil.

Emekliler yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayamadıkları için ilerleyen yaşlarına rağmen ek bir iş bulup çalışmak zorunda kalıyorlar. Ülkemizde işsizlik sorunu belli... Genç işsizlik hat safhada iken birde emekli olmuş insanların ek iş araması büyük üzüntü. Ancak bu üzüntüyü içinde hisseden az. Özellikle politikacılar, günü kurtarma çabası içinde, Emekliyi insanca yaşaması için bir destek içinde değiller.

EMEKLİ İNSANCA UYGARCA YAŞAMAK İSTİYOR.

İNTİBAK YASASINI ARTIK ÇIKARIN DİYOR.

MAAŞLARDA İYİLEŞTİRMEYE GİDİLMESİNİ İSTİYOR.

BAĞKUR ESNAF EMEKLİSİNE 1500- 1800 LİRA MAAŞ AYIPTIR, EN AZ BİR ASGARİ ÜCRET KADAR ÖDEME YAPILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYOR.

AÇIKLANAN PROMOSYON RAKAMLARINI KOMİK BULUYOR VE 1000 TL DEN AŞĞI PROMOSYON OLMAMASINI SÖYLÜYOR.

İKİ DİNİ BAYRAMDA VERİLEN 1000 TL ÖDEMENİN 2 BİN TL YE ÇIKARTILMASINI İSTİYOR.

İSTİYORDA, VEREN YOK, EMEKLİYİ DÜŞÜNEN YOK...


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref MALKOÇ’a Çevre ve Tüketici Dostu Beratı verildiÖnceki Haber

Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref MALK...

ÇGD: Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Sertaç Eş ile yazar Işık Kansu’yu kınıyoruz!Sonraki Haber

ÇGD: Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilci...

Başka haber bulunmuyor!