Erkan Baş'tan iddialara yanıt: Villam yok, kendime ait bir evim de yok

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erkan Baş'tan iddialara yanıt: Villam yok, kendime ait bir evim de yok
TİP Genel Başkanı Baş, yazar Feryal Pere'yi ziyareti nedeniyle villada tatil yaptığı 'eleştirilerine' yanıt verdi: "Sosyalistlerle ilgili algı yürüten hırsızlardan geriye kalan tek şey utanç olacak."

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, gençlik kampı için gittiği Muğla'nın Datça ilçesinde yazar Feryal Pere'yi ziyaret etti. Pere'nin sosyal medyada paylaştığı fotoğrafın ardından Erkan Baş'a "sosyalist parti liderinin yazlıkta ne işi var" gibi tepkiler geldi. 

Bunun üzerine Feryal Pere, "Çok kıymetlilerim Erkan Başkan ve canım Sera Kadıgil, dün iki saat kadar evime uğradılar. Datça'daki çalışma kampına giderken. Bu kadarcığına bile layık bulmayanlar olmuş, çok üzüldüm" şeklinde paylaşım yaptı. 
Çok kıymetlilerim Erkan Başkan ve canım Sera Kadıgil,dün iki saat kadar evime uğradılar.Datça ‘daki çalışma kampına giderken.Bu kadarcığına bile layık bulmayanlar olmuş,çok üzüldüm.

— Feryal Pere (@FeryalPere) July 30, 2022
Tartışmalarla ilgili olarak bugün Twitter hesabından açıklama yapan Erkan Baş, "Yalanın gerçeğin yerine geçmesine izin vermemek için yazmak şart oldu: Villam yok. Kendime ait bir evim de yok. 13 yıldır aynı evde kirada oturuyorum. 2013 model bir arabam, kitaplarım ve bilgisayarım dışında malım-mülküm yok. Bir de çıkarıp göstermek için cep telefonu :))" ifadelerini kullandı.

Yalanın gerçeğin yerine geçmesine izin vermemek için yazmak şart oldu:

Villam yok.
Kendime ait bir evim de yok.
13 yıldır aynı evde kirada oturuyorum.
2013 model bir arabam, kitaplarım ve bilgisayarım dışında malım-mülküm yok.

Bir de çıkarıp göstermek için cep telefonu :))

— Erkan BAŞ (@erkbas) August 4, 2022
'ÇOCUKLARIMA ONURLU BİR AD VE YAŞAM BIRAKACAĞIM'
"Ben çocuklarıma onurlu bir ad ve yaşam bırakacağım. Sosyalistlerle ilgili algı yürüten hırsızlardan geriye kalan tek şey ise utanç olacak" diyen Baş, şöyle devam etti:

"Çünkü halktan çaldıkları ne varsa hepsini geri alacağız, halka vereceğiz. Siyaseti zengin olmak için değil halkın insanca yaşaması için yaptığımızı dostlarımız biliyor, düşmanlarımız da… Yurttaşlarımız da merak ettikleri her şeyi sormak için ne zaman isterlerse ağırlamaktan onur duyarız. Tüm parti binalarımızın kapıları yurttaşlarımıza her zaman açık."

'ÇAĞRIMI TEKRARLIYORUM: TÜM GENEL BAŞKANLARI MAL VARLIKLARINI AÇIKLAMALI'
Daha önce siyasi parti genel başkanlarının mal varlığını açıklamasını için çağrı yaptığı hatırlatan Erkan Baş, "Bu vesileyle en az iki kez yaptığım çağrıyı bir kez daha tekrarlıyorum: Başta Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm siyasi parti genel başkanları mal varlıklarını halka açıklamalıdır. Ne kadar kolay olduğunu göstermiş olduğumu umuyorum" dedi.

GAZETE DUVAR


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MERSİN BÜYÜKŞEHİRİN KIYAFET İŞLERİDE HEP AYNI FİRMAYA -2-Önceki Haber

MERSİN BÜYÜKŞEHİRİN KIYAFET İŞLERİDE HEP...

Eczacılar ülke genelinde iş bırakacaklar: İki eczaneden biri kapatma tehlikesi ile karşı karşıyaSonraki Haber

Eczacılar ülke genelinde iş bırakacaklar...

Başka haber bulunmuyor!