MAHKÛMLAR VE AİLELERİ: ÖĞRENCİ AFFI, ASKERLİK YAPMAYANA AF, KADER MAHKUMUNE NEDEN YOK!!!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MAHKÛMLAR VE AİLELERİ: ÖĞRENCİ AFFI, ASKERLİK YAPMAYANA AF, KADER MAHKUMUNE NEDEN YOK!!!
Mahkum ve Aileleri, hükümet öğrencilere AF verdi. Askerlik yapmayanlara AF çıkardı. Toplumsal barış ve mutabakat adına kader mahkumlarına da AF ne zaman çıkacak? 20 yıldır AF bekleyen aileler ve mahkumlar var. Duyun artık sesimizi demekteler.

MAHKÛMLAR VE AİLELERİ, AF İSTİYORUZ DİYORLAR VE SİYASİLERE HİTABEN, VERİLEN SÖZLER HAVADA KALMASIN DİYORLAR...

Geçen seçimlerde siyasilerin hep bir ağızdan gündeme taşıdığı AF konusu halen gündemde ve kamuoyunda bu yönde büyük bir bekleyiş var.

Başta mahkûmlar ve mahkûm aileleri AF konusunda, çıkan infaz yasası umduğumuz gibi olmadı, umutlarımız yıkıldı, ruhsal çöküntüler yaşıyoruz diyerek lütfen devletimizin büyüklüğüne yaraşır genel kapsamlı bir AF çıkarılsın demekteler. 

Çoğu kader mahkûmu ve ailesi:  “verilen sözler askıda kaldı, verilen önerge ve teklifler raflarda kaldı. Her seçim öncesi vat var. Ama icraat yok. Kimsenin bizimle ve bizim çektiğimiz sıkıntılar ile cidden ilgilendiği yok.  Ancak biz mahkûm ailelerinin çektiği sıkıntıları görün. Ailelerimiz param parça oldu. Artık bizim AF meselemiz de hallolsun. Suçsuz günahsız yere, bir takım kumpaslarla yatanlar var. Birçoğumuzun aileleri yoksulluk içinde perişan halde. Ruhsal durumlarımız bozulmuş. Sosyal barış zarar görüyor. İçimizde istemeden olaya karışan, bir anlık öfkesine yenik düşmüş buraya düşen insanları var. Bizlerin hakkında alacağınız Af kararı toplumsal barışa da katkı sağlayacaktır. Nitekim devletin bir görevi de toplumsal barışı sağlamaktır. Kişiyi cezaevine atmak çok kolay. Çoğu zaman kişiyi cezaevine koymakla onu orada yatırır dinlendirirsiniz. Ama esas çileyi çeken, annesi babası ve eşi çocuklarıdır. Lütfen bu işin bu yönüne de bakınız. Aile bütünlüğünü de göz önüne alınız. Lütfen Af karırı insan odaklı olsun ve bir an evvel çıkartılsın. Cezaevine atmak suçları azaltmış olsaydı, şu anda cezaevlerinde olanların belki de yüzde 50’si orada olmazdı. Bu arada Öğrencilere af çıktı okullarına dönüyorlar. Askerlik yapmayana af çıktı. Kader mahkumuna neden çıkmıyor” demekteler.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MERSİN’DE KÖYLÜLER İSYAN EDİYORLAR: ATA TOPRAKLARIMIZ ELİMİZDEN ALINIYORÖnceki Haber

MERSİN’DE KÖYLÜLER İSYAN EDİYORLAR: ATA...

Doktordan hakkındaki şikayete cevap: Hasta haklıdırSonraki Haber

Doktordan hakkındaki şikayete cevap: Has...

Başka haber bulunmuyor!