Mersin Fırıncılar Odası Başkanı Çelik: “Salgını ranta çevirdi”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mersin Fırıncılar Odası Başkanı Çelik: “Salgını ranta çevirdi”
Mersin Fırıncılar Odası Başkanı Ali Çelik, eski başkan Süleyman Dalkılıç’ın, sosyal medya hesabından “Ekmeğin fiyatını 1 TL’ye düşürdüm” şeklindeki paylaşımının doğru olmadığını söyledi. Başkan Çelik, eski başkanın odanın rayiç fiyat politikasına uymadığını belirterek,“Salgını ranta çevirdi” dedi.

Yönetimolarak göreve geldikleri günden itibaren fırıncı esnafının sorunlarını çözmek üzere yoğun çaba gösterdiklerini dile getiren Başkan Çelik, amaçlarının yıllardır dağ gibi büyüyen sorunları çözmek, esnaf arasındaki birlik ve beraberliği sağlamak olduğuna işaret etti. Tüm bunlara rağmen, yıllarca oda başkanı olarak hizmet veren Süleyman Dalkılıç’ın, son günlerde kendi kişisel Facebook hesabından yaptığı asılsız duyuru ve paylaşımların fırıncı esnafını derinden üzdüğünü vurgulayan Başkan Çelik şöyle devam etti:

“Bu üyemizin, sosyal medyadan ‘Fırsatçılara karşı Mersinli hemşerilerimizin yanındayız. Ekmek sadece 1 TL olarak satılmaktadır’

Şeklindeki açıklaması gerçeği yansıtmamaktadır. Kendi kişisel hesabından fırıncı esnafına yönelik ağır ithamlar ve hakaretlerde de bulunan bu üyemizin, 2018’den itibaren rayiç fiyat düzenine uymadan hareket ettiği bir gerçektir. Buna rağmen, yaptığı paylaşımlarda corona virüs salgını nedeniyle Milletin yanında olduğunu ifade ederek, ‘Ekmeğin fiyatını 1 TL’ye düşürdüm’ açıklaması da kendisiyle çelişmektedir. Bu üyemiz oda ve yetkili kurumlarla birlikte uygulamaya geçirdiğimiz fiyat düzenlemesine de geçmişte de uymamıştır, şimdi de uymamaktadır.”

Eski Başkan Dalkılıç’ın, 05.02.2019’da 200 gram ekmeğin 1.25 TL’ ye satılacağı yönündeki tarifeye de bu güne kadar hiç uymadığının altını çizen Başkan Ali Çelik daha sonra şunları söyledi:
“Bu arkadaş, şu anda bile kenttin değişik noktalarında bulunan bayilerine 75 kuruş ve 1 TL’den ekmek satışı yaptırıp odamızın koyduğu fiyat düzenlemesine de uymayarak haksız bir rekabet ortamı da yaratmaktadır. Bu yaklaşım biçimi tüm fırıncı esnafımızı derinden üzmüş ve yaralamıştır. Sorunlarımızın dağ gibi biriktiği bir ortamda fırıncı esnafımızı rencide edip, hakaretler savuran, onları toplum nezninde fırsatçı olarak nitelendiren bu üyemizi, sağduyulu davranmaya ve gerçekleri anlamaya davet ediyoruz.”

BASIN BÜLTENİ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN ÖZYİĞİT’TEN ‘EVDE KAL’ ÇAĞRISIÖnceki Haber

BAŞKAN ÖZYİĞİT’TEN ‘EVDE KAL’ ÇAĞRISI

PARKLARDA KORONAVİRÜSE KARŞI EN ETKİLİ YÖNTEMSonraki Haber

PARKLARDA KORONAVİRÜSE KARŞI EN ETKİLİ Y...

Başka haber bulunmuyor!