Sağlık Emekçileri Diken Üstünde

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sağlık Emekçileri Diken Üstünde
CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin: ‘’Sağlık Çalışanlarımızın Fedakârlıklarını ve Emeklerini Asla Unutmayacağız!’’

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret ŞAHİN, ülkemizde bugün Korona virüse karşı canla başla fedakârca hizmet veren tüm hekimleri ve sağlık emekçilerinin diken üstünde olduklarına dikkat çekti.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen Korona virüsün en çok sağlık emekçilerini tehdit ettiğini; hekimlerin, hemşerilerin ve hasta bakıcıların en büyük risk grubunu oluşturduklarının altını çizen Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret ŞAHİN; ‘’Sağlık emekçilerimiz çok zor şartlar altında çalışmaktadırlar. Birçoğu hastalarla yakın temas halinde oldukları için evlerine dahi gidemiyor, aileleriyle videolu görüşme imkânlarını kullanarak iletişime geçmek zorunda kalıyorlar. Her şeyden “önce mesleğimiz” diyen sağlık emekçilerimizin özellikle bu dönemde tüm ihtiyaçları karşılamalı, hem onların hem de ailelerinin sağlık durumları gözetilmelidir.’’ dedi.

Sağlık Emekçilerinin İhtiyaçları Karşılansın

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve Korona virüsü ile alakalı ilk uyarıyı yapan Çin’lidoktorLiWenling’in virüs dolayısıyla hayatını kaybettiğini hatırlatan Op. Dr. Fikret ŞAHİN, dünyanın birçok ülkesinde salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarının virüsle enfekte olduğunu ve hayatlarını kaybettiklerini belirtti.

Çin’de 1716 hekim ve hemşirenin hastalarını tedavi ederken virüse yakalandığını, 6’sının hayatını kaybettiğini, İran’da toplam 70 sağlık çalışanının yaşamını yitirdiğini, İtalya’da ise sağlık çalışanlarının Korona virüsle enfekte olma oranının tüm vakaların %8’ini oluşturduğunu vurgulayanDr. Fikret ŞAHİN, özveriyle ailelerinden ve hayatlarından fedakarlık ederek çalışan sağlık çalışanlarımızın mesai sonrasında hastaneye yakın kalabilecekleri konaklama yerlerinin ayarlanması gerektiğini ve çalışma esnasında virüsle temaslarının en aza indirildiği ortamın sağlanmasının zaruri olduğunu söyledi.

BASIN BÜLTENİ


Güzel ülkemin güzel insanları; uyarıları dikkate alın, evde kalın, kendinizi ve herkesi koruyun!Önceki Haber

Güzel ülkemin güzel insanları; uyarıları...

ELDIVEN VE MASKELERINIZ RANTSEVER IHALE BEZIRGANLIĞINIZI ÖRTEMEZ!Sonraki Haber

ELDIVEN VE MASKELERINIZ RANTSEVER IHALE...

Başka haber bulunmuyor!