haberanaliz

YILDIRIM KAYA: CUMHURİYETLE HESAPLAŞANLARDIR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YILDIRIM KAYA: CUMHURİYETLE HESAPLAŞANLARDIR
YILDIRIM KAYA: LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASI ANMALARINI “ASAYIŞ” SORUNU OLARAK GÖRÜP YASAKLAYANLAR CUMHURİYETLE HESAPLAŞANLARDIR

LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASI ANMALARINI “ASAYIŞ” SORUNU OLARAK GÖRÜP YASAKLAYANLAR CUMHURİYETLE HESAPLAŞANLARDIR

İzmir Valiliği, İzmir işgal altında olsabu tür yasaklara cesaret edilemeyecek bir utanca imza atarak, kuruluşun ve kurtuluşun şehri İzmir’de,24 Temmuz Lozan Barış Antlaşması’nın 97. yılı kutlamalarını yasakladı. Atatürk Anıtına çelenk koyulması ve aynı konuda basın açıklaması yapılması etkinlikleriniayrışma ve kargaşaya neden olabileceğigerekçesiyle engellendi.

İzmir Valiliği “Valiliğimize ulaşan bilgiler doğrultusunda İlimizde böyle etkinliklerin yapılması halinde toplumsal ayrışma ve kargaşaya neden olabileceği değerlendirildiğinden kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin  ve genel asayışın korunması yaşanabilecek her türlü olumsuzluk önüne geçilebilmesi amacıyla, Lozan Antlaşması yıldönümünü kutlama kapsamında İlimiz genelinde açık alanda gerçekleşebilecek yürüyüş, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma, bildiri dağıtma, çelenk sunma vb. eylem ve etkinliklerin İzmir İli ve İlçelerinde 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu gereğince…” yasaklandığını duyurdu.

Türkiye Cumhuriyetini kuranlar, Lozan Barış Antlaşması’nı imzalayanlar, bu vatan için can verenler sayesinde o makamlarda oturanlar, Cumhuriyete ve Cumhuriyetin Kurucularına karşı ihanet içindedirler. 

Emperyalizme karşı en büyük diplomatik zaferin kazanıldığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş belgesinin ve Anadolu’nun tapusunun alındığı gün olan, 24 Temmuz Lozan Barış Antlaşmasının 97. yılı kutlamalarını bir “asayış” sorunu olarak görüp yasaklayanlar, Cumhuriyetle hesaplaşmak isteyenlerdir. 

Cumhuriyeti kuranların, 24 Temmuz Lozan Barış Antlaşması’nı imzalayanların yoldaşları olarak, bu anlayışla hak ettikleri şekilde mücadele edeceğiz!

Yıldırım KAYA

CHP Genel Başkan Yardımcısı

Ankara Milletvekili


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP’Lİ BÜLBÜL: KANUN GEÇERSE KOLEKTİF HAFIZA SİLİNECEKÖnceki Haber

CHP’Lİ BÜLBÜL: KANUN GEÇERSE KOLEKTİF HA...

Kişiye özel yasa çıkardılarSonraki Haber

Kişiye özel yasa çıkardılar

Başka haber bulunmuyor!