ZAFER PARTİSİNDEN ASGARİ ÜCRETLİLER İÇİN KANUN TEKLİFİ!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ZAFER PARTİSİNDEN ASGARİ ÜCRETLİLER İÇİN KANUN TEKLİFİ!
Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ veZafer Partisi Genel Sekreteri ve Adana Milletvekili İsmail Koncukile birlikte asgari ücretle çalışanların vergi ve kesintilerdenmuaf tutulması için Kanun teklifi verdiler.

Asgari Ücretli Vergi Yükünden Kurtarılmalı!

“Ekonomik olarak ciddi zorluklar yaşayanasgari ücretli çalışanların yaşam şartlarının iyileştirilmesi için AGİ hariç, asgari ücretin vergiden muaf tutularak net olarak hesaplanması milyonlarca asgari ücretli çalışanın bir nebzede olsa nefes almasını sağlayacaktır. Asgari ücretin vergiden muaf tutulması için ivedilikle Gelir Vergisi Kanunu Ve Damga Vergisi Kanununda düzenlemeye gidilmesi gerekmektedir.

Döviz kurunda yaşananönlenemez artış ve ekonomi politikalarındaki yanlıştan dolayı iğneden ipliğe her şeye zam yapıldığı ve hayat şartlarının gittikçe ağırlaştığı şu günlerde asgari ücretli çalışanlar eriyen Türk Lirası karşısında hayatlarını idame ettirmek için Cumhuriyet tarihinin en zor günlerini yaşamaktadır.”

Asgari ücret 2016 yılı öncesinde olduğu gibi iki dilim halinde tespit edilmelidir!

Parti Sözcüsü Koncuk, Enflasyonun bu kadar hareketli olduğu ülkemizde asgari ücret 2016 yılı öncesinde olduğu gibi altışar aylık dönemler halinde tespit edilmeli ve enflasyonun yapılan artışı geçebileceği dikkate alınarak enflasyon farkı ödemesi de hayata geçirilmelidir, böylece asgari ücretli çalışanlar enflasyon karşısında korunurken,asgari ücretin sadece ayda bir kez verilecek ücret olmadığı, aynı zamanda insana yakışır asgari yaşam koşullarını güvence altına alan bir ücret olduğunuhatırlatarak, bir tarafta çifter maaş alanlar bulunurken bir taraftaaçlık sınırı altında yaşayan milyonlarca asgari ücretli vatandaşımız bulunmaktadır. Gelir ve vergide adaletin sağlanması için sosyal devlet gereği, asgari ücretten alınan vergi ve kesintilerinin sıfırlanması ve çalışanların net maaş almalarınınsağlanması için bu Kanun Teklifini hazırlayarakteklifiTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunduklarını belirtti.


MALATYADA ÇÖKEN BİNA İÇİN İÇ MİMARLARDA AÇIKLAMA YAPTIÖnceki Haber

MALATYADA ÇÖKEN BİNA İÇİN İÇ MİMARLARDA...

ANTMEN ‘AKP YAZ SAATİYLE ÇOCUKLARA İŞKENCE EDİYOR’Sonraki Haber

ANTMEN ‘AKP YAZ SAATİYLE ÇOCUKLARA İŞKEN...

Başka haber bulunmuyor!